reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przemówić do rozsądku

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Problem polega na tym że bardzo bliska mi 18 latka po prostu zupełnie przestała się szanować. Od kilku miesięcy ma już kilkunastego faceta, czar goryczy przelał się kiedy dowiedziałam się że już wczoraj poznała nowego a dziś po prostu już ją wykorzystywał [emoji24] wszyscy ją wykorzystują, powiem brzydko ale puszcza się. Jej matka o tym wie ale nie wie co z tym zrobić. Proszę poradzcie mi jak namówić ją aby odzyskała rozum i zaczęła myśleć racjonalnie, bo dla mnie to jest obrzydliwe i nie do pomyślenia, strasznie się o nią boję, boję się o ewentualne dziecko, mogłaby nawet nie wiedzieć kto jest ojcem, uczy się jeszcze, wiem że nie bierze tabletek anty i jedynie może gumkami się zabezpieczają ale przecież jest to zawodne i może zakończyć się tragedią. Boję się że załapie w końcu jakąś chorobę albo już ma [emoji26] Jakich mogę użyć argumentów aby ją przekonać, mama chciała zgłosić to na policję ale to przecież nic nie da, boję się że będzie tego kiedy żałować, ona jak by nagle zmieniła się o 360° kiedyś taka nie była. Znika na całe noce i nie wiadomo co się z nią dzieje. Nie robi tego dla pieniędzy bo nie ma kasy. Do kościoła nie chodzi i nie wierzy także ten argument odpada. Boję się że skończy się na ciąży i sobie coś zrobi
 
reklama
Rozwiązanie
Powiedz jej to co nam. Ze boisz się ze może się czymś zarazić lu zajść w ciążę a przy tej rozwiazlosci nawet nie będzie wiedziała kto jest ojcem a przy chorobie np dziecka ojciec nie mógłby być dawca np nerki czy coś. Możesz porozmawiać o jej przyszłości ze potem takie kurestwo będzie się za nią ciągnąć a ludzie szybko nie zapominają i może się wstydzić. Może myśli ze takie bzykacie to tu to tam jest cool tylko inni traktują ja jak przedmiot a może warto zostawić cos uczuć dla kogoś kto będzie tego wart a nie chciał się z nią tylko zabawić
Czasami niestety pozostaje nam tylko patrzeć z boku i trzymać kciuki. Pytanie jak dobre masz relacje z osobą, o której piszesz? Czy jesteś w stanie dowiedzieć się, co mogło być podłożem takiej zmiany, pozmawia z tobą otwarcie?

No i najważniejsze, czy ona sama chce coś zmienić. Jeśli nie, to niestety nic nie możesz zrobić. Nie zmusisz nikogo do zmiany postępowania, jeśli samodzielnie nie zmieni decyzji. Brzmi to brutalnie, ale trudno ochronić kogoś, kto na to nie wyraża zgody. Może ta mama coś zauważyła i może być pomocna? Może macie wspólnych przyjaciół, którzy coś wiedzą?
 
Nic złego w jej życiu się nie wydarzyło ona po prostu powoli coraz głębiej w to brnęła. Mam wrażenie że to głównie jej rzekoma " dorosłość" tak poprzestawiały jej w głowie i myśli że może robić co chce. Kiedyś ( jeszcze jakiś rok temu ) taka nie była. Wszystko zmieniło się w ciągu tego roku. Nawet z własną siostrą nie chce gadać. Na wszystko odpowiada drwiną i śmiechem
 
Może była wychowywana pod kloszem stąd teraz sobie odbija. Może jej pierwszy stisunek seksualny odbył się wbrew jej woli i tak raguje. Niestety jest dorosła w sensie prawnym. Możesz próbować z nią rozmawiać bez oceniania i krytykowania... spróbować ją wybadać...
 
Powiedz jej to co nam. Ze boisz się ze może się czymś zarazić lu zajść w ciążę a przy tej rozwiazlosci nawet nie będzie wiedziała kto jest ojcem a przy chorobie np dziecka ojciec nie mógłby być dawca np nerki czy coś. Możesz porozmawiać o jej przyszłości ze potem takie kurestwo będzie się za nią ciągnąć a ludzie szybko nie zapominają i może się wstydzić. Może myśli ze takie bzykacie to tu to tam jest cool tylko inni traktują ja jak przedmiot a może warto zostawić cos uczuć dla kogoś kto będzie tego wart a nie chciał się z nią tylko zabawić
 
Rozwiązanie
Do góry