reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przygotować dziecko do startu w przedszkolu?

:) nikt Ci tego nie broni przecież, bardzo dobrze obserwuj i wyciągaj wnioski zawsze coś ciekawego możesz się dowiedzieć ale fajnie jest ta wiedzę skonfrontować, żeby wyrobić sobie dobrą opinię i nie generalizowac.
No pewnie to wlasnie moj problem, ze zamiast czytac i teoretyzowac, swoja opinie opieram na obserwacji otoczenia.
 
reklama
To ja jeszcze tak z własnego podwórka... mam 4 dzieci. Najstarsza poszła do przedszkola mając niespełna 2 lata wcześniej chodziła przez 4m do żłobka. Więc mając te 19m rozstałs się z mamą bardzo chętnie i uwielbiałam przedszkola. Moje średniaki zaczęły przedszkola w tym roku. Adaptacja zaczęła się w kwietniu i były tak przerażone że bały się nawet wejść do budynku a co mówić o zostaniu tam. Pierwszy dzień był ciężki Ale były tam razem że mną i starszą siostrą. Drugiego dnia poszły już chętnie i nawet same zostały przez pół godziny. Kolejne dni adaptacyjne były w sierpniu. Panny zostały same weszły bez płaczu, ale jak zauważyły że mnie nie ma już nie było tak fajne. Tego dnia były godzinę, następnego prawie 2. Przedszkole zaczęły tydzień później obyło się na płaczu i histeri. Zakładam że gdyby miały zacząć przedszkola w tym kwietniu było by ciężko. Bo dzieci nie były jeszcze gotowe na rozstanie z mamą. Te kilka miesięcy robiło u nas dużą różnicę. No i dni adaptacyjne też. W końcu nie poszły do zupełnie obcego miejsca.
 
Do góry