reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak radzić sobie z bólem 35 tc

Blondyna544

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2018
Postów
41
Witam. Pisze bo sytuacja staje się czasem nie do wytrzymania. Jak poradzić sobie z : okropnym bólem pleców, miesiaczkowymi bolami podbrzusza, bólem w kroczu, bólem w pachwinach ? Wiadomo na brzuch no spa ale nie zadziała na wszystko. Macie jakieś sprawdzone sposoby typu okłady itp ?
 
reklama
Proponuję wizytę u lekarza, który określi przyczynę bólu.
No i dużo odpoczywać, nie przemęczać się. Dziecko prawdopodobnie wstawia się w kanał rodny w pozycję "do rodzenia" i stąd uczucie bólu w kroku i pachwinach (ale może to też być skracająca się szyjka).
Bóle krzyżowe nie są niczym przyjemnym, ale zwiastują zbliżający się poród. Mi się pojawiły na ok 4-5 dni przed porodem, a urodziłam 35t1d. Przy porodzie myślałam, że mi kręgosłup pęknie.
Miałaś robione KTG?
 
Proponuję wizytę u lekarza, który określi przyczynę bólu.
No i dużo odpoczywać, nie przemęczać się. Dziecko prawdopodobnie wstawia się w kanał rodny w pozycję "do rodzenia" i stąd uczucie bólu w kroku i pachwinach (ale może to też być skracająca się szyjka).
Bóle krzyżowe nie są niczym przyjemnym, ale zwiastują zbliżający się poród. Mi się pojawiły na ok 4-5 dni przed porodem, a urodziłam 35t1d. Przy porodzie myślałam, że mi kręgosłup pęknie.
Miałaś robione KTG?

Byłam w szpitalu 10 dni temu ze skurczami z wypisem zagrożenie porodu przedwczesnego. Tam sciagneli mi pessar i zaczęły się objawy jak bol krzyża, bóle miesiaczkowe podbrzusza, bol pachwin. Wypoczywam ile się da ale dziś niestety diabeł podkusil mnie na przygotowywanie rzeczy do szpitala, pokazywanie gdzie ma stać łóżeczko itp. Złapał mnie nagle mega bol w prawym boku promieniujacy do pachwiny. Od tej pory minęły ze 3 godziny i czasem miałam wrażenie że główka dziecka prze we mnie w środku do dolu. Mam twardnienia brzucha albo mrowienie w nim. Dziecko jest bardzo aktywne ale zawsze takie było. Może kąpiel by mnie rozluznila ?
 
a jakie masz zalecenia ze szpitala? w Twojej sytuacji, jeśli miałaś już zagrożenie przedwczesnego porodu to każdy niepojący ból bym konsultowała z lekarzem lub na sorze.

ja na tym samym etapie ciąży i bóle podobne, ale chyba nie w takim natężeniu jak u Ciebie. biorę magnez 3x2 dziennie, nospę tylko w ekstremalnych sytuacjach, bo ona nie do końca jest taka obojętna. mi kąpiel nie bardzo pomaga, a nie można gorącej brać. odpoczywam, ale też zauważyłam że jak za mało się ruszam, to jest gorzej.
niektóre dziewczyny na bóle krzyża oklejają się tzw. tejpami, podobno b. pomaga, tylko trzeba się umiejętnie obkleić ;)
niestety, takie uroki w końcówce ciąży :(
 
Do góry