reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak robić domowe gerberki?

shiva

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2009
Postów
93
Miasto
wrocław
Hej!
Zazwyczaj sama gotuje swojej malej obiadki ale sa takie dni gdy nie mam czasu lub po prostu jestem zmeczona. Wtedy zazwyczaj podaje jej gerberki
Niestety one sa strasznie drogie i pomyslalam, ze fajnie by bylo zrobic domowymi sposobami kilka sloiczkow na taka 'czarna godzine' :-D
Niestety jak normalnie ugotuje jej zupke to w lodowce moge ja trzymac w sloiczku maksymalnie 3 dni, a gerberki wytrzymuja wiele miesiecy i to poza lodowka (nie otwarte)
Czy sa jakies domowe sposoby na bezpieczne zakonserwowanie obiadkow? najlepiej poza lodowka?

pozdrawiam:-)
 
reklama
no z tego co wiem to wystarczy ugotowac jedzonko, zmiksowac, włozyc do sloiczka, szczelnie zakrecic i zagotowac taki sloiczek w garnku. Albo zamrozić w woreczku.
Zadnego sposobu nie próbowałam to 1 sposobem wlasnie robią gerberki i inne tego typu.
 
Ja robię obiadki i zamrażam - szybszy i pewniejszy sposób niż pasteryzacja bo niekiedy słoiczki mogą się nie zapasteryzować do końca a wtedy lipa :sorry:
 
Ja ostatnio sprawiłam sobie pudełka próżniowe, z których wysysa się powietrze. Tak żywność wytrzymuje mi znacznie dłużej.
 
Do góry