reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozwijają się wcześniaki

Marzena_29

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2020
Postów
102
Witam!!
Mam dylemat, dotyczący rozwoju u wcześniaków? Jestem mamą wcześniaka urodzonego w 36 tygodniu ciąży. Obecnie mamy 15-tygodni ( 3,5 miesiąca). Synek jest uśmiechniętym dzieckiem. Uśmiecha się na mój widok, gaworzy. Ale gdy leży na brzuszku lub na pleckach nie odwradza się np. Z plecków na brzuszek i na odwrót.. Nie wiem jak go namawiać żeby się zaczoł odwradzać. Proszę o porady, będę bardzo wdzięczny za porady
 
reklama
Rozwiązanie
Obracanie na plecy około 5 miesiaca(teoretycznie), z pleców na brzuch to już wyszła szkoła jazdy i około 7 miesiaca(teoretycznie). Tak uważa fizjoterapeuta u którego byłam z małą. Teoretycznie bo każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Nie oczekuj że 3,5 miesięczne dziecko to wykona bo to nie możliwe :)
Witam!!
Mam dylemat, dotyczący rozwoju u wcześniaków? Jestem mamą wcześniaka urodzonego w 36 tygodniu ciąży. Obecnie mamy 15-tygodni ( 3,5 miesiąca). Synek jest uśmiechniętym dzieckiem. Uśmiecha się na mój widok, gaworzy. Ale gdy leży na brzuszku lub na pleckach nie odwradza się np. Z plecków na brzuszek i na odwrót.. Nie wiem jak go namawiać żeby się zaczoł odwradzać. Proszę o porady, będę bardzo wdzięczny za porady
Czesc.

Polecam wam mate do zabaw z roznymi zabawkami i grzechotkami. I najlepiejegrzechocz dziecku nad glowa i przy uchu z boku i sprawdz czy za toba wodzi wzrokiem.

Cwicz z dzieckiem.podnos lekko ozki do gory i na dol. I lekko na boki, pozwol bawic sie na brzuszku zabawkami rozsypabymu dookola dziecka. Dobrzrsprawdzaja sie dzwoneczki n nozkach czy raczkach.
Bsecie sie na podlodze najlepiej.
Nasza mala jest z 34vtyg i obracala sie delikatnie ok 5 miesiaca.
 
Ostatnia edycja:
Czesc.

Ja bym poleciila wam mate do zabaw z roznymi zabawkami i grzechotkami. I najkeoiej grzechocz dziecku nad glowa lrzy uchu z boku i sorawdz czy za toba wodzi wzrokiem.

Cwicz z dzieckiem.podnos lekki lozki do gory i na dol. I lekko n boki, pozwol bawic sie na brzuszku zabawkami dookola dziecka.

Najleoiej na podlodze takie cwiczenia bardzo pomagaja. Nasza mala jest z 34vtyg i obracala sue delikarnie ok 5 miesiaca.
Nasz lubi leżeć na brzuszku, od jakiegoś czasu obraca się wokuł swojej osi ( robi pół koła). Jak to robi to się uśmiecha do mnie. Ja synka wtedy całuję w policzek lub w czułko i mówię że "super sobie radzi"
 
Daj dziecku czas, ma przecież dopiero 3,5 miesiąca. Mój syn zaczął się przekręcać na plecy jak miał 5 czy 6 miesięcy z tym, że nie jest wczesniakiem. Czasem mam wrażenie, że niektóre mamy oczekują od swoich dzieci, że wszystko będą robić od razu po urodzeniu.
 
reklama
Moje mimo swojej malej wagi urodzeniowej rozwijaly sie w swoim tempie 2.3kg wazyly obie i pozno zaczely chodzic jedna okolo 16miesiaca a druga kolo 15miesiaca wiec kazdy etap rozwoju w swoim czasie nie masz co wymagac od malego dziecka...
 
reklama
Obracanie na plecy około 5 miesiaca(teoretycznie), z pleców na brzuch to już wyszła szkoła jazdy i około 7 miesiaca(teoretycznie). Tak uważa fizjoterapeuta u którego byłam z małą. Teoretycznie bo każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Nie oczekuj że 3,5 miesięczne dziecko to wykona bo to nie możliwe :)
 
Rozwiązanie
Do góry