reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest w końcu z tymi kaszkami?

Dołączył(a)
6 Październik 2016
Postów
4
Cześć. Zośka niedługo kończy 4 miesiące i pora na nowe dania. Myślałam też o kaszce i jak zobaczyłam w sklepie, że tego jest cała półka to aż mnie głowa rozbolała. Kleik ryżowy czy może kaszka smakowa? A może kaszka mleczna a może bez mleczna? Bobovita, nestle czy jeszcze jakąś inną? Widziałam że smakowe mają w składzie cukier a to raczej takiemu dziecku nie jest potrzebne do szczęścia tym bardziej że Zośka za tydzień będzie miała 4 miesiące i waży 7kg, dodam że jest tylko na mm. Poradzcie coś bo ja już oszalałam.
 
reklama
Mleczno owocowe są najwygodniejsze w użyciu, ale jak już sama zauważyłaś zawierają sporo cukru, a te owoce dają wiele do życzenia. Jeśli masz czas i ochotę na zabawy to polecam czystą bez mleczną ryżową lub kukurydzianą rozrobić na tej mm którą używasz i dodawać własne, sezonowe owoce,czy już nawet te ze słoiczka. Bobovita jest delikatniejsza, taki puszek, nestle się klei i ma dziwny zapach, mi nie odpowiada.
Robiąc na własnej mm masz możliwość konsystencji, luźna lub gęsta, bo dzieci różnie lubią.
 
PRZEDE WSZYSTKIM sprawdz schemat ekspozycji na gluten. To scisle okreslone dawkowanie (chodzi, oczywiscie, o kaszki zawierajace gluten, ryzowa i kukurydziana mozesz dawac bez obaw) . Jadwiga dobrze ci radzi- kup najzwyklejsza ryzowa albo kukurydziana i rob na mm, ktore podajesz normalnie dziecku. I popatrz sobie, jak to z tym glutenem.
 
Do góry