reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak uniknąć czkawki ?

kolia

Młoda mama Mikołajka :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2009
Postów
869
Miasto
Bydgoszcz
Moj synek czesto dostaje czkawki najczescie po tym jak zaczyna swoja zabawe w lozeczku i macha swoimu raczkami. Da sie tego jakos uniknac i czy to spotyka jakas wieksza ilosc dzieci ?


45dd4561f5.png
 
reklama
Moim zdaniem większość dzieci ma czkawkę, wynika to z niedojrzałości układu nerwowego i jest to normalne:tak:. Moja córka jak była mniejsza miała czkawkę bardzo często, teraz znacznie rzadziej, to po prostu przechodzi z wiekiem. Możesz dać łyżeczkę ciepłej wody, jak nie chce pić to trudno, czkawka sama przejdzie. Nie ma się czym przejmować bo to nie jest objaw patologiczny u dzieci to jest normalne.
 
Mój synek często miał czkawkę jak był mały a odkąd zaczął sie śmiać w glos to ma zawsze czkawkę-ze śmiechu, nawet teraz-wynik łykania powietrza.Samo przechodziło i przechodzi.
 
Moja córeczka to samo, jak tylko zaczyna się śmiać to zaraz czkawka. Wcześniej miała bardzo często czkawkę, teraz trochę rzadziej. Teraz to daję jej pic (jeśli chce) i zaraz czkawka przechodzi. Jak była tylko na piersi to nie podawałam jej picia. Czkawka sama przejdzie.
 
A nasz corcia do dzis dnia miewa czakwki, conajmniej raz dziennie: najczesciej po odbiciu-jakos tak nieraz niefortunnie jej sie nazbiera duzo tego powietrza i potem czka...Nasze najlepsze antidotum i jak dotychczas jedyne skuteczne to cycek mamusi :tak:
 
Ostatnia edycja:
u mojego 3-miesięcznego synka sporadycznie występuje czkawka, czasem tuż po odbiciu lub kiedy leży sobie na kocyku i macha nóżkami i rękami; za to w pierwszym miesiącu czkawka pojawiała się naprawdę bardzo często
z tego co wiem jest to bardzo popularne wśród dzieci; dziecko może dostać czkawki też przy przewijaniu, przebieraniu, czego powodem jest nagła zmiana temperatury i to jest norma
 
reklama
Zgadzam sie z MamaHelenki - wiekszosc dzieci ma czkawke. Moja coreczka juz nawet w moim brzuchu miala czkawke. A teraz zdaza nam sie po ulaniu w trakcie zabawy albo jak zmarznie podczas pielegnacji, przewijania, ale wystarczy lyk cieplego napoju i po czkawce
 
Do góry