reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka beta?

Martyna9494

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2021
Postów
79
Dziewczyny przedwczoraj robiłam betę. Wynik 417. Krwawienie z odstawienia miałam 27.03. 30.04 byłam u lekarza i jeszcze nic nie było widać na usg. Jutro chcę powtórzyć betę (po 72h). Ile powinna wynosić mniej więcej? Przrost 66%? Czy 100%? Nie do końca to rozumiem. Lekarz powiedział, żeby za 2 tyg się zarejestrować, a na wizytę czeka się 2 tygodnie. Czy to aby nie za późno? Nie wytrzymam w tej niewiedzy czy wszystko jest ok. Na dodatek wczoraj miałam delikatne kłucia po lewej stronie, jakby jajnik, a podbrzusze mam takie "napięte" od kilku dni. Naczytałam się o ciążach pozamacicznych, pustych jajach, poronieniach i bardzo się boję. To moja pierwsza ciąża, zaraz po odstawieniu tabletek.
 
reklama
Zarodek widać przy becie 1000-2000 , a z serduszkiem może być widać koło 8 tygodnia a nawet i wcześniej , nie czytaj tych głupot w internecie hcg powinno przyrównać 110-115 % i się nie stresuj jak będziesz miała jakieś nie jasności wpisz w kalkulator beta hcg i będziesz wszystko wiedziała
 
Jak wyzej przyrost jakieś 110 % , wizyta będzie ok tak akurat, nie stresuj się, klucie się zdarza , możesz brać magnez
 
Dziewczyny przedwczoraj robiłam betę. Wynik 417. Krwawienie z odstawienia miałam 27.03. 30.04 byłam u lekarza i jeszcze nic nie było widać na usg. Jutro chcę powtórzyć betę (po 72h). Ile powinna wynosić mniej więcej? Przrost 66%? Czy 100%? Nie do końca to rozumiem. Lekarz powiedział, żeby za 2 tyg się zarejestrować, a na wizytę czeka się 2 tygodnie. Czy to aby nie za późno? Nie wytrzymam w tej niewiedzy czy wszystko jest ok. Na dodatek wczoraj miałam delikatne kłucia po lewej stronie, jakby jajnik, a podbrzusze mam takie "napięte" od kilku dni. Naczytałam się o ciążach pozamacicznych, pustych jajach, poronieniach i bardzo się boję. To moja pierwsza ciąża, zaraz po odstawieniu tabletek.
I jak ponowna beta? Trzymam kciuki :)
 
I jak ponowna beta? Trzymam kciuki :)
Nie zrobiłam :(
Brak miejsc w punkcie pobrań (małe miasteczko), a potem praca po 12h. Postanowiliśmy z mężem, że czekamy do wizyty u lekarza (21.05) bo teraz i tak już chyba bety nie ma sensu robić.
Bardzo dziękuję, że pamiętałaś :)

Z takich pozytywnych rzeczy to mój mąż twierdzi, że muszę być w ciąży skoro zamawiam pizze z ananasem nie lubiąc ananasa ;)
 
No teraz musiałabyś zrobić 2 razy w ciągu 48h żeby było wiarygodnie. Trzymam kciuki za wizytę :)
 
reklama
No teraz musiałabyś zrobić 2 razy w ciągu 48h żeby było wiarygodnie. Trzymam kciuki za wizytę :)
Byłam! Jest pęcherzyk ciążowy i żółtkowy. Lekarz powiedział, że dalej odrobinę za wcześnie. Mówi, że jakby widzi coś przyklejonego w tym jaju ale nie widzi na 100%. Na tą chwilę jest 6tydzien, ale podobno może się to zmienić jak się pojawi dziecko. Za 2 tyg kolejna wizyta. :o znowu tyle czekania. Jednak z tego co mówił doktor wyglądał na optymistycznie nastawionego
 

Załączniki

  • IMG_20210521_141507.jpg
    IMG_20210521_141507.jpg
    259,9 KB · Wyświetleń: 35
Do góry