reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaką spacerówkę polecacie? Pilne...

NikaMD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
2 248
Miasto
Warszawa
Witam wszystkich,

Mam dosyć pilną sprawę, do tej pory używalismy wózka uniwersalnego, ale wczoraj mielismy awarię i kółko rozpadło się na części pierwsze, wózek jest na gwarancji więc będzie naprawiony, z tym że potrwa to trochę czasu bo kupili go nam rodzice w innym mieście .... trzeba się tam wybrać, zawieśc albo wysłać ... nie istotne, wazne jest to że sprawny wózek jest nam potrzebny i postanowiliśmy kupić spacerówkę-parasolkę.
Tak czy owak bysmy ja kupowali za jakiś czas, tamten wózek po złożeniu jest bardzo duży i ledwo się mieści do bagażnika.
Nasz synek ma 10 miesięcy, ale to duzy, wysoki chłopczyk waży 11 kg

Potrzebuję porad w tej sprawie, jakich spacerówek używacie, uzywaliście? Jakie polecacie? Jak wam się sprawują.

Znalazłam w necie Chicco ct 04, podoba mi się, co o nim sądzicie?

Moje wymagania to:
-zeby się łatwo składał do malych rozmiarów jak parasolka
-żeby były spore kółka
-żeby się rozkłądał najlepiej na płasko, albo prawie płasko
-ochronka na nózki
-pałąk
-dobrze by było żeby była folia przeciwdeszczowa
-jakieś miejsce na herbatkę, soczek

Czekam na wasze porady i opinie.
Pozdrawiam
NikaMD
 
reklama
Witam wszystkich,
Moje wymagania to:
-zeby się łatwo składał do malych rozmiarów jak parasolka
-żeby były spore kółka
-żeby się rozkłądał najlepiej na płasko, albo prawie płasko
-ochronka na nózki
-pałąk
-dobrze by było żeby była folia przeciwdeszczowa
-jakieś miejsce na herbatkę, soczek

Czekam na wasze porady i opinie.
Pozdrawiam
NikaMD


Ja używam od paru miesięcy Inglesiny Max i jestem bardzo zadowolona. Spełnia prawie wszystkie Twoje wymagania oprócz ostatnich - nie ma tacki na soczek a folię trzeba dokupić oddzielnie.
Poza tym jest naprawdę mocny. Przeżył już wyprawy po polnych drogach w okolicach Ojcowa (pagórki i kamienie) oraz wyprawę nad morze (po piasku plażowym nie jeździł najlepiej;-)). Jak na parasolkę ma całkiem duże koła i niezłą amortyzację. Na dodatek ma pełną rączkę a nie dwie osobne - to naprawdę wieeeelka zaleta - pchanie wózka z dzieckiem jedną ręką nie sprawia żadnych kłopotów a czasami druga ręka jest czymś zajęta (rozmowa przez telefon np.:-))

Problem w tym, że już jest wycofana z produkcji - ja ją kupiłam w lutym i może w niektórych sklepach jeszcze można ją dostać.
Moja siostra też jej używa i jest baaardzo zadowolona, że ją namówiłam:tak:
 
A ja polecam wózek firmy TACO.
Mozesz go zobaczyc na stronie http://www.tako-poland.eu/polska.htm a jak sie nie wyswietla to poszukaj przez google strony Taco-spacerówki-model WD5. Jest duzy wybor kolorów na stronie www. Ja osobiscie mam jasno-ciemno niebieski.

Wózek WD5:
-wózek parasolka
-regulacje oparcia i podnózka
-przednie kola obrotowe
-amortyzacja sprezynowa
-kosz na zakupy
-odpinana barierka
-folia przeciwdeszczowa
-pas zabezpieczajacy przed wypadaniem dziecka
Oparcie sklada sie do calkowicie do spania.

Wozek jest bardzo wygodny,obrotny i dodatkowa mozna przy raczkach polozyc reklamowke np. z zabawkami do piaskownicy,a nie kosza pod wozek,ktory jest spory.Wózek ma wymiary gdy jest rozłozony 900-580-1007(długosci-szerokosci-wysokosci),po zlozeniu 400-1180,waga 8,95
 
Ja też mam parasolkę Tako i nie do końca jestem zadowolona. Ma dosyć spore kółka, mają amortyzację, dosyć szerokie siedzisko i spokojnie można w nim spać. W komplecie ma tylko folię, osłonkę na nóżki trzeba dokupić ale wiem, że jest ona bardzo gruba, fajnie ocieplona a w innych wózkach, często jest to tylko "prowizorka". Ale po użytkowaniu już trzeciego wózka, kupiłabym jeszcze inny :crazy:Tako ma pałąk z przodu a jednak wolałabym tackę tak samo tackę przy rączkach rodziców, czego parasolki nie mają. Pozatym, czy po złożeniu jest mały ?? Hmmm, może wąski ale długi niestety i nie wiem, czy zwykła spacerówka składająca się na płasko wbrew pozorom nie zajmie jednak mniej miejsca w samochodzie. Co jeszcze, aha, przydałby się zdejmowany materacyk. Uprałam wózek środkiem do czyszczenia tapicerek i nie powiem, wyprał się ale chyba łatwiej byłoby zdjąć materacyk i wrzucić do pralki na przykład. Mój Tako waży chyba ponad 9kg, więc nie jest lekki. Jak mi się coś przypomni to napiszę. Aha, cena; nie był drogi ale w tej cenie kupiałabym zwykłą spacerówkę z której pewnie byłabym bardziej zadowolona. I parasolki to w sumie same metalowe pałąki powleczone zwykłą cienką warstwą materiału; Mateusz nie raz puknął głową o bok wózka co kończyło się może nie guzem ale płaczem. I tak naprawdę do spania to nie są dobre wózki, chyba że latem. BO na przykład zimą to można chyba w nim zmarznąć, bo z tyłu przy główce jest tylko cieniutka warstwa materiału, nic a nic nie chroni to przed zimnem.
Pozdrawiam
 

Załączniki

  • tako.jpg
    tako.jpg
    85,2 KB · Wyświetleń: 229
Coś mi odp nie wchodzi.
No więc ja mam TAKO WD7 który aktualnie chce odsprzedac bo małą już nie kozysta ale jak dotychczas byłam z niego zadowolona jest wygodny szeroki tapicerka super sie pierze faktycznie te wózki są dośc cięzkie ale to chyba spowodowane jest solidną konstrukccją, a po złożeniu spokojnie mieści się w bagażniku.
tak one wyglądają
w
 
Używamy lekkiej ,ok.7 kg ,parasolki EUROBABY model Orinoko. Kosztowała 250 zł, ma w zestawie pokrowiec na nóżki pikowany, folię, którą zameczkiem sie przyczepia do budki, zdejmowany pałąk, regulowany podnóżek, 5-cio punktowe pasy, siateczkowy koszyk na drobne zakupy, oparcie rozkładane do pozycji leżącej i Ala nawet tam nieraz pośpi na spacerku, kółeczka około 16 cm średnicy. Jestesmy z niego zadowoleni, mimo że to nie model z wysokiej półki, ale jest OK jak na miejskie warunki. Jeden raz był w naprawie, bo przesadziłam z "załadunkiem" dziecko,duże zakupy + siatki na rączkach i pękła sprężynka w kole. Naprawiono u producenta w 3 dni. Jeśli masz okrojony budżet na wózeczek to ten wózek będzie OK . Ala jeżdzi w niej od pół roku.
 
A my mamy właśnie Chicco CT 0.4 i nie kupiłabym innego!
Ten model ma chyba najszersze siedzisko - Marysia ma ponad dwa lata i jeszcze wygodnie się w nim wyśpi - nawet zmieniając pozycje podczas snu. Poza tym ma wszystkie rzeczy, których oczekujesz.
Jest do tego solidnie wykonany. I cena nie kosmiczna.
 
reklama
dołączam sie do eaSy! też mamy chicco ct 04 i jestem bardzo zadowolona, wózek jest bardzo wygodny, nawet zimą spokojnie bede mogła wozić Antosia, szerokie siedzisko, bardzo duże kółka, dzięki czemu dziecko nie podskakuje na wertepach, wygodnie sie prowadzi, łatwo i szybko sie składa, spełnia wszystkie wymagania:tak: ja dokupiłam jeszcze pałąk do wozka, bardzo się przydaje:tak: narawde polecam,:-) cena tez nie jest wysoka:-)
 
Do góry