reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki implant ślimakowy dla niemowlaka?

Nela_85

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Marzec 2017
Postów
23
Miasto
Kielce
Witajcie, jestem mamą 4 miesięcznej córki, u której niedawno wykryto obustronny głęboki niedosłuch. Lekarze zalecają stymulację funkcji słuchowych i wzrokowych oraz implant ślimakowy, który podobno wcześnie wszczepiony daje najlepsze rezultaty. Mimo to bardzo się tego boimy… Z tego co się dowiedzieliśmy z mężem, u tak małych dzieci stosuje się najczęściej implanty Cochlear, czy jak kto woli Medicus. Niestety nie znamy nikogo, kto miałby podobny problem i mógłby nam coś doradzić, a jakby nie było to jednak jest operacja, która wiadomo, że nas przeraża.

Znacie tę firmę? Możecie coś więcej powiedzieć?
Jak u Was wygłądała/ wygłąda walka o słuch Waszych szkrabów? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
reklama
witam, nie mam akurat tego problemu ale mogę Ci polecić klinikę w Kajetanach odnośnie słuchy i mowy,dobrzy sa tam specjaliści moze by Wam cos polecili to jest niedaleko Warszawy,wiem ze można mailowa podać problem i odpowiedzą,niewiem skąd jesteście ale warto spróbować dwie osoby które znam tam lecza dzieciacki bo problem ze słuchem.zorientujcie sie zawsze warto.pozdrawiam
 
życzę Powodzonka trzymamy kciuki za leczenie razem z mężem i Krzysiem naszym 14 miesięcznym synkiem .dacie rade będzie dobrze
 
Trzeba być dobrej myśli wiele z moich znajomych leczy tam dzieci z różnymi schorzeniami w Kajetanach są naprawdę znakomici specjaliści polecam tą klinikę...
.
 
Witajcie, jestem mamą 4 miesięcznej córki, u której niedawno wykryto obustronny głęboki niedosłuch. Lekarze zalecają stymulację funkcji słuchowych i wzrokowych oraz implant ślimakowy, który podobno wcześnie wszczepiony daje najlepsze rezultaty. Mimo to bardzo się tego boimy… Z tego co się dowiedzieliśmy z mężem, u tak małych dzieci stosuje się najczęściej implanty Cochlear, czy jak kto woli Medicus. Niestety nie znamy nikogo, kto miałby podobny problem i mógłby nam coś doradzić, a jakby nie było to jednak jest operacja, która wiadomo, że nas przeraża.

Znacie tę firmę? Możecie coś więcej powiedzieć?
Jak u Was wygłądała/ wygłąda walka o słuch Waszych szkrabów? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Najważniejszy jest rozwój córki, z zaburzonym słuchem nie rozwinie się mowa. Nie traktujcie operacji jako czegoś złego, tylko jako szansę na możliwość odbierania mowy, rozumienia i nadawania mowy. Nim dziecko osiągnie 8 miesiąc będziecie mieli szansę ćwiczyć funkcje wzrokowe i słuchowe. Co do marki implantu, to zdaje się lekarz powinien o tym z Panią porozmawiać, zaproponować model i wyjaśnić jego wady i zalety. Odnoszę wrażenie, że jeszcze Państwo nie mieli konsultacji w tej sprawie, zatem na spokojnie radzę na nią poczekać.
 
Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi i wsparcie!

O tej klinice już nam wspominano i na pewno się tam jak naszybciej stawimy. Jeśli chodzi o zdrowie i jakość życia naszego malucha kilometry nie grają drogi, chociaż akurat do Warszawy daleko nie mamy :)
Na razie konsultowaliśmy się tylko z „naszymi” lekarzami i to oni doradzają implantację, a ja po prostu byłam ciekawa jak to wygląda z praktycznej strony i jakie firmy są ewentualnie godne polecenia z punktu widzenia rodziców. O implantach Cochlear już nam wspominano stąd moje pytanie.

@NeSSi: oczywiście masz racje i zdajemy się w tej kwestii na doświadczonych lekarzy, ale wiadomo, że lęk i strach związany z operacją się pojawia.

Pozdrawiam,
Nela
 
Moje dziecko posiada dwa implanty firmy cochlear sprawdzają się u nas rewelacyjnie. Na początku naszej drogi w świat dźwięków myśleliśmy o tym, aby nasze dziecko słyszało i mówiło. Z perspektywy czasu dziś nawet uczy się gry na instrumentach.
 
Witam Was my mamy taki sam problem z nasza córka głęboki niedosłuch , proszę Was o informacje bo jestem zielona w temacie do jakiego lekarza mamy iść, czy odrazu do któregoś z Kajetan jeśli mamy badania bera wykonane, jesteśmy ze śląska wiec jak coś to czeka nas wyprawa do Kajetan, doradźcie proszę czy muszę zrobić jeszcze jakieś badania czy na miejscu zlecają/ robią już wszytsko. Jaki jest minimalny wiek dziecka do wszczepienia implantu? My mamy dopiero 3 miesiące, bardzo dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
Na jakim dokładnie poziomie maja niedosluch wasze dzieci? Chodzi mi o dB. To prawda w Kajetanach są specjaliści tylko na wizyte czeka się bardzo długo. Proponuję jak najszybciej wysyłać do nich skierowanie i umawiać się Przez internet bo dodzwonie się tak graniczy z cudem. Chyba że uda wam się osobiście zarejestrować. My na pierwszą wizytę czekaliśmy od lipca do listopada. Syn już był zaaparatowany bo w pomiędzy czasie znalazłam lekarza bliżej nas do którego zgłosiłam się prywatnie żeby wszystko szybciej szło i od 4 miesiaca mały już nosi aparaciki i ma stymulowanie sluch. Ale wracając do Kajetan tam mieliśmy zrobione tylko podstawowe badania a szersze mamy mieć podczas hospitalizacji która będzie dopiero w czerwcu. W Kajetanach wyniki które robiliśmy wcześniej potraktowali podglądowo ale sami wykonują wszytko od poczatku. Moim zdaniem i doświadczeniem kajetany tak jak najbardziej ale dla maluchów ważny jest czas (czym szybciej będą stymulowane tym łatwiej i sprawniej będzie rozwijała się mowa) więc warto by poszukać kompetentnej osoby (i najważniejsze dobrego protetyka) która podejmie się zaaparatowania. No i implanty implantami ale zawsze przed implantacja i tak stymuluje się sluch aparatami słuchowymi.
 
reklama
Dziewczyny nie możecie ot tak same zdecydować czy Wasze dziecko może mieć implant ślimakowy czy nie. To czy dziecko kwalifikuje się do zabiegu powinno zostac ocenione przez specjalistę. Lekarza specjalizującego sie we wszczepianiu implantów. Dziecko kwalifikuje się do zabiegu jeśli ma
ma obustronny, głęboki zmysłowo-nerwowy ubytek słuchu;
posługiwanie się aparatem słuchowym nie przynosi u niego zadowalającego skutku;
nie ma przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu;
ma dostęp do odpowiednich materiałów i programów edukacyjno-rehabilitacyjnych po implantacji;
ma dostęp do środowiska wspierającego skuteczne uczenie się i rehabilitację słuchową z użyciem implantu słuchowego.
www.medicuscare.pl/implanty-na-przewodnictwo-kostne/
 
Ostatnia edycja:
Do góry