reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki smoczek wybrać ??

Ja bym nie dawała..bo i tak może się nie uspokoić. Dzieci nie są głupie.
I może zaburzyć odruch ssania.
Jak wyżej pisałam.
Takie noworodki mają potrzebę ssania czasem porównywalna z głodem.
I zapach mamy chcą czuć .
Musi to przeczekać ..poprostu.. na pewno jej ciezko ale to mija i później dzidzia ma duże przerwy fajne:)

Myśle , ze decyzja należy do niej . To jej pierwsze dziecko i tak naprawdę nie ma doświadczenia a nie chciałabym żeby się zraziła albo popadła w jakaś depresje . Przekazuje jej rady. Dziekuje kobitki [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Myśle , ze decyzja należy do niej . To jej pierwsze dziecko i tak naprawdę nie ma doświadczenia a nie chciałabym żeby się zraziła albo popadła w jakaś depresje . Przekazuje jej rady. Dziekuje kobitki [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jak chcesz to wkleje linki na temat potrzeby ssania ..i że to bardzo ważne na początku może poczyta :)
 
Rowniez polecam smoczki MAM. Butelki tez sa fajne.

Co do samego podawania smoczka to musi sama podjac decyzje. Co bedzie nie wiadomo. Dziecko moze nie chciec smoczka, albo moze chciec za bardzo, co bedzie rzutowac na potencjalne problemy z laktacja a pozniej uzaleznieniem od smoczka.
Ja mysle, ze jesli dziecko ma silna potrzebe ssania a mama nie daje rady wytrzymac z wiecznie przyssanym dzieckiem to niech skorzysta ze smoczka. Czemu nie? Jesli jej to pomoze odsapnac troche, nabrac sil i byc spokojniejsza mama to niech sprobuje. Jesli sie zdecyduje na smoczek to radze ostroznie z nim, nie za duzo, bo potem moga wyniknac inne klopoty :)
 
Rowniez polecam smoczki MAM. Butelki tez sa fajne.

Co do samego podawania smoczka to musi sama podjac decyzje. Co bedzie nie wiadomo. Dziecko moze nie chciec smoczka, albo moze chciec za bardzo, co bedzie rzutowac na potencjalne problemy z laktacja a pozniej uzaleznieniem od smoczka.
Ja mysle, ze jesli dziecko ma silna potrzebe ssania a mama nie daje rady wytrzymac z wiecznie przyssanym dzieckiem to niech skorzysta ze smoczka. Czemu nie? Jesli jej to pomoze odsapnac troche, nabrac sil i byc spokojniejsza mama to niech sprobuje. Jesli sie zdecyduje na smoczek to radze ostroznie z nim, nie za duzo, bo potem moga wyniknac inne klopoty :)
No zależy bo może chce karmić zależy jej a dzidzia może odrzucić pierś ale nie musi..wiadomo:). a może też nie chcieć smoczka
 
W aptece sa do kupienia te smoczki rowniez.
p.s ja po swojej dwojce noe zauwazam zeby mialy miec zaburzony odruch. Problemow z wymowa i zgryzem tez nie. Wedlug niektorych to my matki uczone z butla w rece powinnysmy buc z wywalonym jezykiem i sepleniace. Ja nie seplenie a nie jeden logopeda przyznaje sie ze jego dziecko rownoez uzywalo smoczek.
 
My nie używamy smoczka. Pierwsze trzy miesiące kp tak wyglądają. Powiedz koleżance żeby robiła minimum w domu i skupiła na dziecku. Czas tak szybko mija. Wiem, że jest załamana. Przeżywałam to samo. Mój syn tylko ssal pierś NA spacerze, u lekarza... w mieszkaniu non stop. Najlepiej mu było spać na mnie. Minęło.
 
reklama
My nie używamy smoczka. Pierwsze trzy miesiące kp tak wyglądają. Powiedz koleżance żeby robiła minimum w domu i skupiła na dziecku. Czas tak szybko mija. Wiem, że jest załamana. Przeżywałam to samo. Mój syn tylko ssal pierś NA spacerze, u lekarza... w mieszkaniu non stop. Najlepiej mu było spać na mnie. Minęło.

Tylko [emoji23]? Na całe szczęście nie robi nic w domu bo mieszka z teściami , ciężko jej bo inaczej sobie to wszystko wyobrażała . A tu dosyc ze ciężki poród to jesCze ciężkie te pierwsze dni i nie wiadomo kiedy będzie lepiej


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry