reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Jaki smoczek wybrać ??

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez KaIno, 13 Marzec 2018.

1. KaIno

KaIno Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam , pisze w imieniu koleżanki która potrzebuje pomocy a sama nie ma czasu żeby zapytać . Otóż jest Ona mama 2 tygodniowej dziewczynki , która bardzo lubi spędzać czas przy jej piersi ( która jest już nie zle popękana). Pytanie brzmi - czy może już dawać jej smoczek ( żeby po jedzeniu ja trochę oszukać, uspokoić i mieć czas na inne rzeczy ) a jeśli tak to jaki smoczek byłby najlepszy ?? Pozdrawiam

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

2. Agnieshkaa

Agnieshkaa Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Taki małych rozmiarów firmy MAM mieliśmy. Generalnie kupiłam jakieś tam ortodontyczne a ten z MAM farmaceutka dała nam w gratisie. I ten właśnie dziecko najbardziej zaakceptowało!. Aha, jest mały, a buzia nie wygląda jak Hannibal Lecter w masce. Link do: MAM BABY smoczki dla niemowląt MAM 0 - 2 miesięcy

3. reklama
  4. KaIno

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziekuje zaraz przekaże wiadomość koleżance .

5. bea25ta

bea25ta Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    5
    Hej ja tez daje MAM i dzieci przyswoilu beznproblemu. Nie wiem czy jest to zaleta smoczka cxy moje dzieci sa smoczkowe. Czasem bywa tak ze mozna sprobowac kazdy rodzaj smoczka a dziecko i tak odrzuci i nie bedzie chcialo ssac. Ja smoczka dawalam juz w pierwszych dobach. Na piersi kolezanka jiech uzyje swojego mleka lub alantan

6. KaIno

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi tez się wydawało ze można dawać od samego początku ale jej w szpitalu powiedzieli ze nie, bo to zaburzy odruch ssania . Wiec z tad pytanie do mam z doświadczeniem

7. olcia1718

olcia1718 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    87
    Kochana nie! Do 3 miesiąca normuje się laktacja!
    Do 3 mies nie jest polecany .
    Smoczek może ale nie musi aczkolwiek jest ryzyko

Bo ssa się go calkiem inaczej niż pierś. ja bym się bała trochę.
    Dzieci na początku wiszą bo mają potrzebę ssania i bliskości później to mija.
    I musi maluch ssać żeby wypracować laktacje aby później w cudowny sposób mleko nie zniknęło. ;)
    Fajna jest teoria 4 trymestru
    Może kupić nakładki na jakiś czas.
    A najlepiej niech wietrzy smaruje swoim mlekiem lub maltanem i dostawia. One muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji :) W końcu nigdy tak nie były przez nikogo używane:).
    Ja na początku płakałam z bólu jak dostawialam ,później minęło jak ręką odjął i sama przyjemnosc
    Poleć jej blog hafija i Mataja:)
    Mój bezsmoczkowy;)

8. KaIno

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mówiłam jej żeby poczytałam sobie tu na BB ale biedna mówi ze nie ma ani czasu ani sił . Mała ciagle płacze uspokaja się przy piersi ale nie je , nie jeSt głodna . Chce poprostu mieć go w buzi i tyle . Z tad pomysł żeby między karmieniem dawać jej smoczek

9. olcia1718

Najlepsze odpowiedzi:
    87
    Ja bym nie dawała..bo i tak może się nie uspokoić. Dzieci nie są głupie.
    I może zaburzyć odruch ssania.
    Jak wyżej pisałam.
    Takie noworodki mają potrzebę ssania czasem porównywalna z głodem.
    I zapach mamy chcą czuć .
    Musi to przeczekać ..poprostu.. na pewno jej ciezko ale to mija i później dzidzia ma duże przerwy fajne:)

10. reklama
  11. olcia1718

Najlepsze odpowiedzi:
    87
    Są dzieci co butelki i smoczka nie rusza .:)

12. KaIno

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiem wiem.

Poleć forum