reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie macie/znacie dobre ręczne laktatory? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

evelkaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2008
Postów
21
Przy wcześniejszym dziecku nie używałam i nie mam w tym w ogóle doświadczenia. I tu sie zaczyna cały problem. Chciałabym na pewno żeby był to ręczny bo jest cichy a poza tym potrzebuje go tylko na wszelki wypadek. I fajnie gdyby miał zmienne te nakładki na piersi. Mam dosyć duże brodawki i jak przypadkiem się nie dopasuje do moich piersi to wiadomo że lepiej dokupić inną nakładkę niż zmieniać cały laktator. Jaki u was się sprawdzał?
 
reklama
Ja używałam Tommie Tippi. Nie był zły ale odrazu przenioslam sie na elektryczna bo mój Fifi urodził się z wytrzewieniem jelit więc nie szybko jadł prosto z piersi przez miesiąc musiałam sciagac pokarm codziennie co 3h a mialam tak duzo pokarmu ze normalnie reka mi odpadala od tego pompowania . wiec zainwestowalam w elektryczna.
 
Szczerze polecam Medelę Harmony. Spokojnie możesz kupić używany laktator na Allegro i dokupić nowy lejek dopasowany do wielkości sutka.
 
Ja kupiłam ostatnio aventu, ale jeszcze nie korzystałam :p ale mam znajomą położną i bardzo mi go polecała. Mówiła że większość mam jest z niego zadowolona wiec nie warto ryzykować i kupować jakiegoś nieznanego. Oczywiście jest w nim możliwość dokupienia takiej osobnej nakładki.
 
ja nawet wolę ręczne, mam z chicco i bardzo sobie chwalę, natomiast elektryczny bardzo mnie "ciągnął" i zwyczajnie mnie bolało ściąganie pokarmu
 
reklama
Lovi jest bardzo fajny, ale mam wrażenie, że jeśli ktoś ma niewiele pokarmu (od początku ściągam mniej więcej 30 ml za każdym razem), lepiej sprawdzi się elektryczny, bo ręcznym niewiele mogłam "wydoić" :) Tak czy siak jest dobry.
 
Do góry