reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie płatki śniadaniowe dla 15 miesięcznego dziecka?

mama MATIEGO

Szczęśliwa żona i mama :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2012
Postów
1 707
Miasto
łódzkie
Witam
Chciałabym zapytać czy 15 miesięcznemu dziecku można podawać płatki śniadaniowe z mlekiem?
Czym kierować się przy wyborze takich płatków?
Czy mozna podawać płatki ogólnie dostępne w sklepach np. Nesqiuk, Cherrios itp.?
Wiem ze są płatki Bobovity ale na opakowaniu jest wskazanie dla dzieci dopiero po 18 miesiącu....
Pozdrawiam
 
reklama
mamaMATIEGO też jestem ciekawa jakie płatki dla takiego maluszka, ja bardziej stawiałam by na płatki z półki z "normalną" żywnością tj. górskie, jęczmienne, owsiane,kukurydziane, gryczane moja mała ma 10 miesięcy tylko nie wiem czy już może takie jeść;-)
 
Ostatnia edycja:
Faktycznie dzieci poniżej 3 roku życia nie powinny jeść płatków dla dzieci typu Cherrios, za to mogą jeść te tradycyjne np. owsiane, gryczane, jęczmienne przygotowywane na mleku. 15-miesięczne dziecko może nadal jeść kaszki dla niemowląt.
Płatki Bobovity mają obniżoną zawartość cukru, sodu dlatego mogą być stosowane u dzieci od 18 mż, co nie znaczy że są one lepsze od tradycyjnych płatków zbożowych są jednak alternatywą dla tych dzieci które nie chętnie jedzą np. owsiankę.
 
Do góry