reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

    Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

    Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Jakie przedszkole mam wybrać?

Dołączył(a)
9 Maj 2009
Postów
1
Ostatnio przeczytałam kilka artykułów dotyczących wyboru przedszkola dla mojego kubusia, ale nie jestem pewna czy przedszkole prywatne rzeczywiscie bedzie dobrym wyborem. Tutaj jest kilka wybranych artykułów:
http://www.autumn.webtwelve.com/przedszkole-prywatne-czy-publiczne-czyli-nowy-problem-rodzicow/
http://www.hostings.com.pl/dlaczego-warto-poslac-dziecko-do-przedszkola-i-jakie-przedszkole-wybrac/
http://www.europejski.eu/?p=1825/
http://www.contrario.pl/2009/05/09/dlaczego-rodzice-coraz-czesciej-posylaja-swoje-dzieci-do-prywatnych-przedszkoli/
http://www.wpis.com.pl/?p=2955

Powiedzcie, gdzie wy poślecie swoje pociechy? Nie mam duzego wyboru w swoim miescie wsrod prywatnych placowek.
 
reklama

Kiulik

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Maj 2012
Postów
177
Pytanie padło dość dawno i pewnie Kubuś już kończy przedszkole;) ale.... jeśli ja bym miała wybierac, raczej zdecydowałabym się na prywatne, ceny są może nieco wyższe, ale grupy mniejsze, a to jest istotne bardzo! Ilośc zajęc dodatkowych, zarówno tych w ramach czesnego jak i dodatkowych jest większa. Poza tym uważam, że w prywatnym przedszkolu dzieciaki mając dostęp do większej ilości artykułów plastycznych, muzycznych, technicznych, tam sie raczej nie oszczędza. Oczywiście sa tez minusy...ale prawda jest taka że wszystko trzeba samemu sprawdzić, a przedszkole przedszkolu nie równe!
 
Dołączył(a)
5 Listopad 2012
Postów
8
Ja niestety nie mam takich problemów, dostać się do jakiegokolwiek przedszkola był problem, wiadomo prywatne może być lepsze(ale nie musi), zawsze trzeba sprawdzić co to za przedszkole, świetny mamy przykład z telewizji "ukryty dyktafon". My kiedyś z mężem tak sprawdziliśmy nianię, po analizie nagrania nie pracowała już następnego dnia. Rozstaliśmy się za porozumieniem stron.
Są ludzie którzy pracują przy dzieciach bo to lubią jest to jakby ich powołaniem, a są tacy żeby tylko odbębnić osiem godzin z minimalnym swoim angażem - i takich ludzi / placówek należy unikać.
 

marusiaczek

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2012
Postów
146
Są ludzie którzy pracują przy dzieciach bo to lubią jest to jakby ich powołaniem, a są tacy żeby tylko odbębnić osiem godzin z minimalnym swoim angażem - i takich ludzi / placówek należy unikać.
Dokładnie, jeśli się samemu czegoś nie sprawdzi nie dowiemy się jak naprawdę jest! Taki mamy świat że o pracę ciężko, a docenia się często (finansowo przede wszystkim) nie tych, którzy na prawdę na to zasługują. Praca z dziećmi jest trudna, wymagająca cierpliwości umiejętności panowania nad sobą, ale nie może być tak że pracują tam ludzie którzy nie szanują drugiego człowieka, a co dobiera nie rozumieją psychiki dzieci i ich potrzeb! A z przedszkolami szczególnie prywatnymi różnie bywa...dlatego pytać, sprawdzać, rozmawiać zanim pośle się dziecko do przedszkola, czy żłobka!
 

Eminem

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2012
Postów
217
Miasto
Lublin
w świetle ostatnich wydarzeń związanych z jednym z wrocławskich przedszkoli, a właściwie punktów przedszkolnych, powinniśmy bardzo przyłożyć się do tego jakie przedszkole wybierzemy:)
 
Do góry