reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jeden dzień przerwy w L4 w ciazy

Nataliee26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Maj 2018
Postów
30
Hej, mam pytanie. Jakie mogą być konsekwencje jednego dnia przerwy w L4 w czasie ciąży? Zmienilam aktualnie lekarza i stąd ta pomyłka... Zwolnienie poszło już elektronicznie kilka dni temu a mój nowy lekarz wyjeżdża właśnie na urlop a poza tym zwolnienie to można ewentualnie poprawić o 3 dni wstecz z tego co się orientuje... Jeżeli wiecie to napiszcie mi proszę jakie mogą być konsekwencje takiej pomyłki?
 
reklama
Rozwiązanie
1. Nie zawsze przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi powoduje rozpoczęcie okresu zasiłkowego na nowo.
2. Okres zasiłkowy należy liczyć od początku, jeśli kolejne niezdolności do pracy zostały spowodowane różnymi chorobami, a między nimi wystąpiła przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi – nawet jednodniowa – w której ubezpieczony był zdolny do pracy.

W związku z powyższym okres zasiłkowy nie liczy się od nowa (bo przyczyna zwolnienia jest wciąż ta sama).
Nic sie stanie jak bedziesz miala jeden dzień przerwy, jedyne co w tym jednym dniu pracodawca moze cie chyba zwolnic, jesli nie wie o ciąży. A wypisalas w ten dzien wolny ,urlop? Musisz skontaktować sie z firma.
 
Nie zwolni, jeżeli ciąża jest >12tg to nawet jak nie wie, to by miał obowiązek znów przywrócić do pracy.
Nic się nie dzieje, ja miałam dużo porzep w zwolnieniach :) nie trzeba być ciągiem!
 
reklama
reklama
1. Nie zawsze przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi powoduje rozpoczęcie okresu zasiłkowego na nowo.
2. Okres zasiłkowy należy liczyć od początku, jeśli kolejne niezdolności do pracy zostały spowodowane różnymi chorobami, a między nimi wystąpiła przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi – nawet jednodniowa – w której ubezpieczony był zdolny do pracy.

W związku z powyższym okres zasiłkowy nie liczy się od nowa (bo przyczyna zwolnienia jest wciąż ta sama).
 
Rozwiązanie
Do góry