reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JEDZONKO !!!

Sałatka "Udany grill"

4 średnie pomidory
kostka sera żółtego
kubek smietany
1-2 ząbki czosnku
sól
pieprz

Pomidory pokroić w ćwiartki, ser przetrzeć na tarce (na dużych oczkach), dodać śmietanę, czosnek przecisnąć przez praskę, doprawić solą i pieprzem, wszystko wymieszać. Sałatkę wstawić do lodówki na około 45 min, aby się przegryzła. Doskonale nadaje się do wszyskich grillowych przysmaków.
 
reklama
Sałatka selerowa z czosnkiem

3 słoiczki selera
puszka fasolki czerwonej
250 g sera żółtego
1-2 ząbki czosnku
majonez
sól
pieprz

Seler odsączyć, włożyć do naczynia, dodać fasolkę, ser przetrzeć na tarce (na dużych oczkach). Dodać majonez, czosnek przecisnąć przez praskę. Doprawić solą i pieprzem, włożyć do lodówki na godzinę, żeby sałatka się przegryzła.

coś dla Woloszki bo lubi czosnek
 
Sałatka

4 średnie ziemniaki ugotowane w mundurkach
4 jajka ugotowane na twardo
4 małe kwaśne jabłka
15 dag żółtego sera ostrego
2 małe puszki tuńczyka
4 średnie cebule pokrojone w krążki (sparzyć)
ogórki kiszone pokrojone w kostkę
2 duże słoiki majonezu

Ziemniaki, jajka, jabłka, ser, cebule ścieramy na grubej tarce jarzynowej. Układamy warstwy: ziemniaczki, cebula, żółty ser, tuńczyk, jajko, jabłko, ogórki. Po każdej warstwie smarujemy majonezem.

jak na dziś starczy chyba przepisów na różne sałatki.

Ide spać bo trza rano wstać
 
A ja na śniadanko zrobiłam cappuccino tri colore:-) zdjęcia krok po kroku załączam:tak::tak::tak::tak:
aha , ja posypuję albo czekoladą albo cynamonem, ten drugi jest delikatniejszy i jeśli piana nie jest zbyt sztywna -lepszy;-)
ale mi wyszło bombowe przyznajcie, że tak:tak::tak::tak::tak::tak::tak::-D:-D:-D
 
Papajka, ale bombowa ta kawusia!! Normalnie jakbym nie siedziala teraz w pracy to juz bym probowala ja zrobic :tak: Ale mi smaka narobilas - teraz caly dzien bede o niej myslala :-D :-D :-D
 
ja proponuje jajka faszerowane

dowolna ilość jajek ugotować na twardo np. 10
w miedzy czasie pokroić w drobną koseczkę 6 pieczarek i 2 cebule- podsmażyć na patelni i jak będą juz zarumenione dodać posiekaną pietruszkę
ugotowane jajka, najlepiej jeszcz ciepłe przekroić w skorupkach na pół, potrzebny będzie ostry nóż:-) :-)
później łyżeczką wybrać żółtko i białko, pozostawiając przy skorupce przezroczystą błonę
rozgneść widelcem zawartość jajek i dodać pieczrki, cebulke i pietruszkę

ponadziewać skorupki, przed podaniem obtoczyć w wtartej bułce i chwile podsmażyć na patelni

Pychoka:tak: :tak: :tak:
 
reklama
Do góry