reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

przeczytałam cały post i dziękuje za informację, na pewno bede zwracała uwagę na wszystko co będzie się działo w najbliższych tygodniach!
 
reklama
I to jest jedna z rzeczy, które przerażają mnie w ciąży... :-( Na szczęście w tym przypadku da się zapobiec tragedii... Choć to trochę dziwne, że tak pisze się o tym na forum. Czy to nie jest coś, o czym każdy lekarz powinien powiedzieć każdej kobiecie w ciąży? Nie ma na przykład jakiejś stałej listy rzeczy, badań, czegokolwiek, którą punkt po punkcie każda kobieta w ciąży powinna zrobić, by mieć choć tę pewność, że zrobiła wszystko, co w jej mocy, by dziecko urodziło się zdrowe, a sama ciąża przeszła możliwie bez żadnych komplikacji?
 
Właśnie dzis sie dowiedziałam ze mam nieprawidłowo przyczepiona pepowine jednego z blizniat, jestem w ciazy blizniaczej jednokosmóskowej dwuowodniowej jestem załamana lekarz mowił mi że dzieci rosna i jest wszystko ok z nimi dól totalny strasznie sie boję jakiegos ekstremalnie wczesnego porodu 28 tydz?? bede miala napewno cc bo juz jestem po dwoch strasznie przyjełam ta wiadomosc od poczatku balam sie ttts syndromu a teraz sama juz nie wiem
 
Bardzo proszę wszystkie przyszłe mamy o poświęcenie kilku chwil na wypełnienie mojej ankiety ,której wyniki posłużą do badania na temat ciąży w mojej pracy magisterskiej. Jest krótka i szybko się ją wypełnia. Z góry bardzo dziękuję. Ankieta - Nowa ankieta
 
Witam,
Prawdopodobnie ta diagnoza dotyczy również mnie i mojego dziecka.
W 19 tygodniu ciąży lekarz prowadzący stwierdził na usg taśmy owodniowe, z którymi "nic nie można zrobić" i "należy obserwować". Kiedy poczytałam o nich w Internecie przeraziłam się. Postanowiłam skonsultować diagnozę. Na usg w Poznaniu w 20 tygodniu ciąży (dopplerowskim, przez brzuch) lekarz stwierdził "przyczep pępowiny błoniasty z obecnością prawdopodobnie naczyń błądzących". To właśnie Vasa Previa? Przeczytałam już sporo informacji na stronach internetowych na ten temat, wiele Twoich postów, Rysico (dziękuję). Jestem umówiona na kolejne konsultacje. Mam dużo obaw...
Pozdrawiam.
Bardzo współczuje kobietom, których Aniołki odeszły :(
 
Ostatnia edycja:
W 22 tygodniu ciąży byłam w poradni patologii ciąży. Lekarz powiedział mi, że łożysko migruje do ok. 28-30 tygodnia ciąży, więc trudno na tą chwilę stwierdzić, gdzie się umiejscowi. Twierdzi, że gdyby było wysoko, to jest możliwość porodu naturalnego przy wzmożonym nadzorze. Zobaczymy...
 
Czego jeszcze się dowiedziałam? Że Vasa Previa to najgorszy przypadek, kiedy łożysko z naczyniami umiejscowi się na dole i wówczas bardzo prawdopodobne jest przerwanie naczyń.
 
reklama
Do góry