reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąpiel w ciąży - temat stary jak świat

EVA84

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2018
Postów
25
Cześć!

Jestem aktualnie w drugiej ciąży 8 tydzień. Mimo, iż to druga ciąża, denerwuje się o nią mocniej niż o pierwszą.
Zwykle na początku ciąży mam dreszcze z zimna - przy prawidłowej temp ciała.
W ramach rozgrzania się zdarzało mi się wskoczyć do wanny. Nie lubię gorących kąpieli. Zwykle kapie się w temp 37. Czasem mniej. Jednak podczas dreszczy w wannie mogła być woda o wyższej temp być może powyżej 38.
Czy są tu dzuewczyny, które brały ciepłe kąpiele na początku ciąży i maja zdrowe dzieci? Pocieszcie mnie...
Internet jak zwykle straszy - wady cewy nerwowej.
 
reklama
Właśnie. Co kurcze oznacza gorąca kąpiel?? :) internet uważa, że 37 najlepsza temperatura kąpieli, nie przekraczać. A jak będzie przez chwilę 38 to już będzie problem z dzieckiem?! nawet nie wiem na czym się opierają ich twierdzenia.
 
Moja ginekolog mimo ciąży zagrożonej nie odradzała mi kąpieli w wannie z tymże mówiła żeby to nie była gorąca woda a kąpiele były krótkie (w moim wypadku ograniczenia wiązały się tylko z tym że leżenie w gorącej wodzie może powodować skorcze) wiec ja bym na Twoim miejscu się tym nie przyjmowała. Przecież tyle kobiet ma wanny i czesto nawet do 8-10 tyg nie wiedzą o ciąży.
 
38 stopni?! Ja bym zamarzla! Ja uwielbiam gorące kąpiele! Cała ciążę się kapalam w cieplutkiej wodzie :) bez przesady myślę że jeśli wszystko przebiega normalnie nic się nie stanie
 
reklama
reklama
Do góry