reklama

karmienie a leki

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Maya12, 14 Grudzień 2010.

 1. Maya12

  Maya12 Mama Aleksandra i Mai :-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, mam 3-miesięcznego kochanego synka:) Karmię go piersią i za nic w świecie nie chciałabym 'przerzucać' się na butelkę. Głównie chodzi tu o tą cudowną więź jaka jest pomiędzy mną a synkiem dzięki karmieniu piersią.
  Niestety mam pewien poważny problem - cierpię na neuralgię nerwu trójdzielnego, która objawia się atakami nerwobóli lewej połowy twarzy - są to ogromne bóle, atak bez zażycia leku trwa u mnie średnio 8-10h... Leki które zażywałam przed ciążą były bardzo mocne, w trakcie ciąży miałam tylko 3 ataki nerwobóli i "przecierpiałam", gdyż lekarz odradził brać cokolwiek, chyba, że na oddziale pod nadzorem lekarza.
  Niestety czuję, że znów zbliża się atak. Najlżejszym lekiem który mi pomaga jest Nurofen Express - na ulotce jest napisane by poradzić się lekarza, jednak nie mam szansy widzieć się z lekarzem w trakcie najbliższych godzin. Mogłabym odciągnąć sobie pokarm za pomocą laktatora i podawać synkowi, jednak moje pytanie: jak długo Nurofen pozostanie w moim "systemie", kiedy zniknie z organizmu, ile by to było godzin, by móc ponownie karmić synka z piersi? Gdzieś wyczytałam 6h, ale chciałabym upewnić się.
  Z góry dziękuję za odpowiedź!
  Pozdrawiam
   
 2. reklama
 3. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Najbardziej bezpieczne są produkty na bazie paracetamolu, radziłabym doraźnie zastosować paracetamol a przyjmowanie nuforenu skonsultowawać jednak z lekarzem.
   

Poleć forum