reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie czyli barakudy i mimozy

Bylismy umowieni jutro na wazenie, Julek zdecydowal inaczej:baffled:po jednym karmieniu rano paw, wyspal sie , po drugim karmieniu zasnal i na spaniu paw:szok:wiec tel do lekarki - prosze go natychmiast zwazyc czy sie nie przejada inaczej bedziemy myslec co innego moze byc. Biegiem do osrodka i okazuje sie ze moje dziecie sie przejada jedzac po 3 min:szok:gora 5 min:szok: w 2,5 tyg przytyl 750 g i wazy juz 4065g:tak:mam dawac tylko 1 cyca i bardzo pilnowac zeby odbil. Az sie boje nastepnego karmienia przez te wymioty:-(Przybiera na dzien 44g.
 
reklama
Karolki - wystraszyłaś mnie trochę, bo mój też w 2 tygodnie przybrał ponad 700g i je jak oszalały (2 cyce + 30ml mm w dzień, w nocy mm sporadycznie i często tylko jeden cyc mu wystarcza), często uleje mimo odbijania. Dzisiaj to w ogóle w nocy jadł co 1,5h i od rana na cycu wisiał a jak nie to ryk. Uspokoić go mogłam jedynie nosząc lub dając cyca. W akcie desperacji chciałam go uciszyć smoczkiem, ale skubaniec wypluwa smoczka i nie chce. Teraz śpi, na podusi u mnie na kolanach:baffled: Nie pomyślałam jednak, by z tym do lekarza iść, bo nie wymiotuje. Poczekam aż skończy miesiąc i na bilansie wagę zobaczymy.
 
Ja smoka muszę podać bo mały ma taki odruch ssania że palce wysysa do sinego koloru... Ale daję tylko wtedy gdy mały cuduje z jedzeniem i jak chcę odczekać minimum pół godziny między karmieniami żeby właśnie nie dostał na raz za dużo mleka bo mu się uleje.
Czekam tylko na ten moment kiedy Gabryś się nauczy samemu wkładać smoka do buzi :p bo tak co 10 min muszę wstawać i mu podawać :p
 
ogarniam "w miare" na biezaco tylko jeden watek poki co (ten o karmieniu ;-) ) ale od czegos trzeba zaczac ;-) Jezeli zastanawiacie sie, ile Wasze maluszki wsuwaja to spytajcie polozna o kontrole: dziecko wazy sie przed karmieniem, potem daje cyca i wazy sie po karmieniu. Jest to wiarygodniejsze niz sciaganie, bo dziecko jest ponoc najlepszym laktatorem :-)A jak macie stracha przed daniem butli, to lepiej podac ze strzykawki - tak mi tlumaczyli w szpitalu: wlozyc maly palec do buzi, jak dziecko zacznie ssc to wsunac w kacik ust strzykawke i po malutku wlewac mleczko. 30g/dzien to normalne przybieranie na wadze, wg. mojej polznej. Wiadomo jednak, ze sa dni mniej i bardzej intensywne ;-)
 
Elvie no ja to nazwalam wymiotami bo ulanie to kacikiem ust jest mi powiedzieli a jak chlustnie to wymioty:tak:nam sie nie zdarzalo wczesniej a dzis 2 razy, pani doktor powiedziala ze raz dziennie moze sie zdarzyc nie wiecej. I jak jest czesciej to najpierw przejadanie sie wyklucza.
Pozniej diagnoza w kierunku http://pl.wikipedia.org/wiki/Przerostowe_zwężenie_odźwiernika
 
Ostatnia edycja:
Mi lekarka mowila,ze jak dziecko za duzo je zebym starala sie oszukiwac smoczkiem... ale niestety moje dziecko nie jest takie głupie hehe ! teraz za kazdym razem je 90ml i po 30 min dorabiam 30 ml i jest spokoj.. chociaz tyle he
 
ile podac scignietego mleka ? tzn tyle ile wyciagne ? czy jest jakies ograniczenie
po poludniu przed spacerem sciagnelam 60 ml i podalam malej zasnela wiec jej to wystarczyło ,jak sciagne wiecej to dac wiecej jak myslicie?

z butelki pije z otwartymi oczami ( narazie daje moje mleko , dzis nie dorabiałam mm) a jak ja przykladam do cyca to pociagnie dwa razy i zasypia i nie ma szans jej obudzic , no chyba ze odloze :angry:
 
Dziewczyny moj glodomor na samym cycu przytył w 10 dni 640 g bo dzisiaj byla polozna i go wazyla :-) wiec wasze to jeszcze nic :-p wazy juz 3570 g :-) a zaczynalismy z waga wypisu 2660 g :-) ale moj to goni rówieśnikow bo taki chudzinka sie urodzil :tak: ja tam jestem zadowolona ,no i mi polozna nic zlego nie pow tylko pogratulowała ze tak ładnie rosnie na cycu :tak:
 
Ostatnia edycja:
Patina - a probowalas ja budzic "guziczkami"? - tzn. sa takie 3 miejsce na dziecku (pod brodka, na karku i na nozce), ktore jak sie "nacisnie" to dziecko sie powinno obudzic.
 
reklama
Pieszczoszka - mój wychylił dzisiaj 110 ml a po półtorej godziny mąż dokarmiał go znowu, bo była wrzawa - zjadł jakieś 40 ml..... Oszukać smoczkiem? Bardzo śmieszne... Wbrew pozorom i ogólnym przekonaniom niektórych ludzi małe dzieci wcale nie są głupie, mój też smokiem nie da się oszukać. Drze się, wypluwa go i drze dalej. Czasami na chwilę pomaga possanie palca mamy albo taty - wtedy jedno z nas ma czas na przygotowanie butli :baffled::baffled::-D
 
Do góry