reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie czyli barakudy i mimozy

no wlasnie tez tak mialam ze jak o 12tej zjadl to obiadkiem mi gardzil wiec jak nie marudzi to czekamy do obiadku....
... mojemu tez juz probowalam dziabaniny widelcowej- krztusil sie i nie chcial jesc- wnerwilam sie i zmiksowalam:baffled: kiedys sie nauczy...
 
reklama
Wczoraj wygłupiałam się z młodym na łóżku - mamy teraz nową zabawę - młody chwyta mnie za włosy i gryzie oślinioną buzią w nos - super zabawa, BTW... No i jak tak się wygłupialiśmy to się młody mi do biustu przypiął, przez koszulkę. Ja szybko się rozdziałam, cyca w twarz mu wsunełam, a on z piskiem radości skasował mi sutka... Dosłownie. Ma te swoje dwa zęby i mógłby z nimi dorabiać w MZK. Ugryzł mnie w cyca i pociągnął do siebie. Całe szczęście szybko puścił bo się zajął gryzieniem mojej ręki, którą w odruch prawie mu nie pacnęłam... On już nie wie, że cyc to jedzenie - pomyślał dziad jeden, że ja się z nim bawię w gryzienie sutkiem... Ukarałam go oczywiście - ma tydzień szlabanu, zero telewizji i potrącę mu z kieszonkowego.
 
Kugela - jasne - bo to nie ja go odstawilam, tylko on mnie. Ja chcialabym karmić okazjonalnie, jako deserek, nawet do 3 r.ż. Mlody mial inne zdanie. Ciesze się, ze poszlo bezbolesnie, ze on nie mial z tym problemow i jednoczesnie zal mi tylek sciska, ze tak szybko zapomnial. Bo ja tez chwale cycowanie jako nalwspanialszą rzecz na swiecie. Racjonalnie - ciesze sie, ze on przeszedl to bezbolesnie, a emocjonalnie - strasznie mi zal.
 
kugela- spoko nie obrażam się, po prostu myślę że każda ma prawo do wyboru ile karmi i na pewno nie chce krzywdzić dziecka jeśli podejmuje decyzję o zakończeniu karmienia piersią.

Dziewczyny uspokoiłyście mnie, przez ponad 6 miechów mały dostawał pierś na każde zawołanie i jakoś tak trudno mi się przestawić, że teraz je co 2,5-3 h. Tak jak u Flaurki wisiał na mnie i mógł jeść co 1-1,5h.
U nas teraz jedzenie wygląda tak:
6 - 120ml
9 - 150 ml / 120 kaszki na mm
12- 200 ml zupki
15- 150ml
17-18 -150ml
19.30 -cyc i ok 2 cyc

Wczoraj lekarka powiedziała że dziecko w tym wieku powinno jeść 5 posiłków i żeby go nie karmić w nocy bo mu szkodzę ;/ mam go oszukiwać czystą wodą. Ale ponieważ nasz mały ma katar i lekki kaszel to nie robię rewolucji narazie i dałam mu cyca o tej 2 w nocy.

A co do zrezygnowania z karmienia to mój nawet nie zauważył że w ciągu dnia go nie karmię :) ale widzę że po kąpieli bardzo się cieszy na cycusia ;) tylko kładę się koło niego a ten buźka szeroko otwarta jak pisklaczek-słodko to wygląda i narazie zostawiam to karmienie po kąpieli może jakiś tydzień i się odstawimy na dobre.
 
Dziewczyny no to ja powiem tak chłopu powiedziałam ,że mam gdzieś czy moje libido będzie wysokie czy oby było bo niechęć do tych spraw by mnie samą trochę przygnębiała ale brak jakiś ogromnych chęci może być.Do czego zmierzam otóż cerazette sa jedno składnikowe i on i ja zauważyliśmy ,że libido raczej oby było brak porywów (nie jestem w stanie przy naszych dochodach i wieku ryzykować kolejną ciążą)No ,a te akurat tabsy są bez estrogenów na razie jeszcze w organiźmie mamzapasy estrogenu po ciąży ale jak się wyczerpią to pewno libido spadnie do zera ,a może będzie na minusie i będę musiała zmienić tabletki ,a to koniec cycowania.Mam zamiar jak najdłużej się da karmić ale nie za cenę dobrych relacji w życiu rodzinnym.Jakby na to nie patrzeć pożycie seksualne jednak wpływa na dobre relacje w rodzinie:tak:
 
Tomaszowa - czy jestes pewna, ze Twoja lekarka miala na mysli (.)(.)? Wszystkie zrodla, z ktorymi mialam stycznosc, podaja, ze (.)(.) mozna uskuteczniac bez ograniczen, takze w nocy. Poki jeszcze dokarmiasz piersia to ja bym nie oszukiwala woda i dawala piers na zadanie :happy:
 
reklama
kugela-tak, powiedziałam jej że karmie po kąpieli i ze 2-3 razy w nocy jak się obudzi to zrobiła wielkie oczy. Wiesz, ona lekarka starej daty raczej. Może kiedyś się tak robiło, nie wiem mam mieszane uczucia do tego co powiedziała :/
 
Do góry