reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią starszaków

Agawa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2004
Postów
603
Miasto
Łódź
Witam serdecznie,

Karmiłam swojego bąbla przez 3 i pół roku.
Ponieważ urodziłam wcześniaczka, wiele musiałam się nauczyć
o "cycoleniu"...
Służę swoim doświadczeniem, jestem bądź co bądź już weteranką...
:wink:
Miło wspominam te cudowne chwile bliskości...

Pozdrawiam wszystkie karmicielki i tych karmionych

Agawa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witaj Alu,

Pokarm matki jest wystarczający dla malucha do ukończenia 6 miesiąca życia :D
Twój Maluszek to jeszcze okruszek - myślę, że powinnaś przynajmniej miesiąc poczekać :roll:

W naszym przypadku wprowadzanie "nowości" przebiegało tak...
<na początku muszę Ci wyjaśnić, że Julcia urodziła się w 30 hdb. w związku z tym dla mnie wykładnią do podania pierwszego "dorosłego" posiłku był wiek korygowany Julci, czyli 2,5 miesiaca później niż wiek kalendarzowy>

W siódmym miesiącu życia Julci zaserwowałam jej pierwszą zupkę-krem.
Jednocześnie wprowadziłam przecier jabłkowy i soczek.
Należy pamietać aby wprowadzać jedzonko po mału, w małych ilościach i sukcesywnie zwiększać jedgo ilość.
Na sklepowych półkach znajdowałam coraz to nowe pyszności - dobrane ilościowo i jakościowo do wieku i upodobań Julci.

Dopajanie było bardziej koniecznością niż potrzebą - Julcia miewała kolki :(

Już od pierwszego miesiąca życia, Bąbelasowi mozna podawać napary z koperku, rumianku (polecam herbatki HIPP - dla mnie rewelacja) oraz wodę z glukozą.

Gotowe zupki i przeciery podawałam Myszce do 9 miesiąca życia, potem zaczęłam "eksperymentować" sama :wink:

Pozdrawiam Was serdecznie
Agawa
 
Witam serdecznie :oops:
Dziękuje za porady.
Ledwo zniknęła kolka ,chociaż ma jeszcze problemy z brzuszkiem to zaczęły się oznaki ząbków. dopiero początek 4 miesiąca ale wydaje mi się że to chyba już.Jest to możliwe?
pozdrawiam !
Ala
 
Witaj Alu,

To już mogą być ząbki... :oops:
Polecam Dentinox-gel (najlepiej z lodówki).
Pomoże Maluszkowi - ukoi bolące, rozpulchnione dziąsełka i Tobie - ukoi skołatane nerwy :wink:

Pomocne są również gryzaczki żelowe (również schłodzone w lodówce) i zimne okłady na rumień policzkowy.

Pozdrawiam serdecznie
Agawa
 
Witaj Sandros,

Hmmm... pewnie z prawej piersi leci mniej mleczka albo leci wolniej... (takie niecierpliwki z tych Bąbelków :wink: )
Możesz zaobserwować ile mleczka wypływa odciagając troszke pokarmu?

Moja Jula także wolała jesć z lewej piersi - myslę, że było to spowodowane lepszym "przyssaniem" się mojego Ssaczka :wink: do sutka - z prawą piersią miałam podobny problem... ale nie martw się - nabierzesz więcej wprawy, Maluszek będzie potrzebował więcej mleczka i zaprzyjaźni sie w końcu z "prawą mleczarenką" - tak jak moja Jula :D a poza tym musicie sie "dotrzeć" i już :D


Ważne jest aby dzieciątko cycoliło piersi po kolei.
Czyli najpierw jeden cycolek wydojony w całości i drugi podany "na ząbek" :wink: a potem odwrotnie - to bardzo dobrze wpływa na laktację.

Pozdrawiam i trzymam kciuki
Agawa
 
Witajcie,

Dzieki za wszystkie rady.
Sonia powoli zaczyna ssac moja prawa piers, narazie to jednak zalezy chyba od jej humoru albo glodu :wink: Mysle, ze niedlugo bedzie lubiala obie moje piersi tak samo

Pozdrawiam,
 
reklama
Do góry