reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Katowice!okolice!Śląsk i pogranicza województwa!

Mamusia88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2009
Postów
390
Miasto
Katowice
Witam wszystkie mamy niewiem czy dobry ale mam pomysł by pazdziernikówki z katowic ,okolic pobliskich miast i te które maja coś z śląskie m wspólnego mogły tu porozmawia o szpitalach na terenie o lekarzach przychodniach miejscach spacerowych itym podobnych cudach.
ja jestem z Mikołowa od roku mieszkam w Katowicach pogranicze brynowa i ligoty-do parku kościuszki mam blisko i myśle ze dłuzsze spacery będa tam- szczególnie wiosną!
do lekaża chodze na przeciwko silesi city center-ul żelazna
gdzie rodzic bede -nie wiem myślałam o ul Raciborskiej ale nie jestem zdecydowana na 100%
szukam szpitala gdzie bede mogła rodzi aktywnie!
a szukam tez szkoły rodzenia fajnej ale nie super drogiej!





 
reklama
Mysłowice. W KTW bywam często :-)
Lekarz - dr Wieczorek
Szpital do rodzenia - Łubinowa.

Na forum regionalnym jest duży wątek mam ze Śląska i myślę, że takie pogaduchy lepsze są tam :-)
 
Ja jestem z Żor koło Rybnika:tak:

gin-Fuchs z Boguszowic a teraz Zyzńska w Żorach i do niej sie przenosze bo to znajoma(odbierała mnie i moj.a siostrę na świat:-D:-D:-D dobra znaoma rodziny:tak:



szpital-w Żorach
 
Mysłowice. W KTW bywam często :-)
Lekarz - dr Wieczorek
Szpital do rodzenia - Łubinowa.

Na forum regionalnym jest duży wątek mam ze Śląska i myślę, że takie pogaduchy lepsze są tam :-)
rodziłaś już tam?
a powiedz można tam rodzi w pozycji kucznej lub klęczącej?
jakie są warunki na salach poporodowych ile jest osób?
rodzinny jest dodatkowo płatny?
 
rodziłaś już tam?
a powiedz można tam rodzi w pozycji kucznej lub klęczącej?
jakie są warunki na salach poporodowych ile jest osób?
rodzinny jest dodatkowo płatny?

nie rodziłam tam wczesniej, bo Zuze rodziłam na drugim koncu Polski :-) Szpita ma ogólnie bardzo dobre opinie, mozna tam rodzic na NFZ mimo, ze to prywatna klinika, poród rodzinny jak najbardziej, bezpłatnie. Płatne tylko zzo. Co do pozycji to nie wiem, nie orientowałam się póki co, ale w necie ma dobre opinie i szpital i ze tak powiem "obsługa". Tu jest strona
http://www.narodziny.com.pl
 
nie rodziłam tam wczesniej, bo Zuze rodziłam na drugim koncu Polski :-) Szpita ma ogólnie bardzo dobre opinie, mozna tam rodzic na NFZ mimo, ze to prywatna klinika, poród rodzinny jak najbardziej, bezpłatnie. Płatne tylko zzo. Co do pozycji to nie wiem, nie orientowałam się póki co, ale w necie ma dobre opinie i szpital i ze tak powiem "obsługa". Tu jest strona
http://www.narodziny.com.pl

wygląda to nieźle...ech może sie skusze - fajnie by było tylko czy nie trzeba miec tam prowadzonej ciazy by tam rodzic?
a -do tych wszystkich lekaży od nich trzeba już iś prywatnie no nie bo tylko Hospitalizacje położnicze i ginekologiczne świadczone są w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia.?
Dzieki i pozdrawiam!
ps. teraz tak patrze to jest jakies 5km odemnie i koło15 min autem!
 
Ostatnia edycja:
Ja i shenkoka prowadzimy ciąże u dyrektora tej placówki, ale nie jest to konieczne. Konieczna jest natomiast wizyta u dr Wieczorka lub Ślęczki w okolicach 30-35 tc - tzw. kwalifikacja do porodu (nie mają OIOMU noworodkowego, przyjmują tylko niepowikłane ciąże). Koszt tej wizyty to 200 pln. Można też być pacjentką któregoś z lekarzy współpracujacych - ich nazwiska i kontakty są na stronie internetowej
 
rodziłaś już tam?
a powiedz można tam rodzi w pozycji kucznej lub klęczącej?
jakie są warunki na salach poporodowych ile jest osób?
rodzinny jest dodatkowo płatny?

Hej tak jak mówila AbEjKa ja tez będe rodzic na Łubinowej..moja koleżnka jest tam połozną..co do szkoły rodzenia to tam fajnie prowadza koszt uczestnictwa to około 200 zł..
co do porodu..pozycje przyjmujesz jakie chcesz..porodowka ma wannę..extra łózko, w którym uchwytow jest więcej niż rąk :) piłki, worki sacco itd..położne dodatkowo zapalają świece oraz wlaczaja relaksacyjna muzykę..ponadto świetnie masują..i unikaja nacinania krocza..możesz być cały czas z bliska osobą..masz także mozliwość leżenia na sali porodowej z mężem (pokoj jest platny 500zł za cały czas pobytu niezaleznie od ilości dni)..papu zapewnia catering więc jesli np nie jesz mięska..to nie ma z tym najmniejszego problemu..
co do wizyty o ktorej pisała AbEjKa..szpital coraz częściej od tego odchodzi, ale jak mówiła moja połozna..wszystko zależy od dr Wieczorka..jesli skieruje cie tam do porodu to będziesz przyjeta i już..
aha możesz umówic się z pracującą tam położna na "prywatny poród" czyli, że umawiasz się z wybrana polożną (koszt około 500zł) i to ona cie prowadzi pod koniec ciązy..odbiera twój telefon o każdej porze dnia i nocy i odbiera poród..
w razie jakis pytań..pisz :)
 
reklama
Hej tak jak mówila AbEjKa ja tez będe rodzic na Łubinowej..moja koleżnka jest tam połozną..co do szkoły rodzenia to tam fajnie prowadza koszt uczestnictwa to około 200 zł..
co do porodu..pozycje przyjmujesz jakie chcesz..porodowka ma wannę..extra łózko, w którym uchwytow jest więcej niż rąk :) piłki, worki sacco itd..położne dodatkowo zapalają świece oraz wlaczaja relaksacyjna muzykę..ponadto świetnie masują..i unikaja nacinania krocza..możesz być cały czas z bliska osobą..masz także mozliwość leżenia na sali porodowej z mężem (pokoj jest platny 500zł za cały czas pobytu niezaleznie od ilości dni)..papu zapewnia catering więc jesli np nie jesz mięska..to nie ma z tym najmniejszego problemu..
co do wizyty o ktorej pisała AbEjKa..szpital coraz częściej od tego odchodzi, ale jak mówiła moja połozna..wszystko zależy od dr Wieczorka..jesli skieruje cie tam do porodu to będziesz przyjeta i już..
aha możesz umówic się z pracującą tam położna na "prywatny poród" czyli, że umawiasz się z wybrana polożną (koszt około 500zł) i to ona cie prowadzi pod koniec ciązy..odbiera twój telefon o każdej porze dnia i nocy i odbiera poród..
w razie jakis pytań..pisz :)
ale sam poród rodzinny nie jest dodatkowo płatny- zresztą jeśli zacznę rodzic jak m będzie w pracy to sie z nim nie skontaktuje- 800m pod ziemią nie ma zasiegu a mój jest górnikiem...a poza m nie widze przy sobie nikogo innego.czyli tylko wizyta-200zł tak?
 
Do góry