reklama

kiedy najlepiej zwiększyć menu?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez mamowyswiat., 28 Styczeń 2013.

1. mamowyswiat.

mamowyswiat. Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Drogie Mamy!
    Jeżeli ten temat już się pojawił, to bardzo przepraszam. Chciałam zapytać, czy rozpoczęcie piątego miesiąca to dobry czas na wprowadzanie nowych pokarmów? Jeśli tak, to co najlepiej? W jakich ilościach? Własnej roboty czy kupne? Ja byłabym za zwykłym kleikiem i mam zamiar go podać, ale nie wiem czy to nie za wcześnie?
    Będę wdzięczna za Wasze opinie.
    Pozdrawiam :) :happy2:

2. happymum20

happymum20 Szczęśliwa mama Denniska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wszystko zależy od dziecka, klein różowy jest dobry na początek, jest lekki i jałowy można go podawać od 4 msc. później proponuje wprowadzić marchew jest chyba najbezpiwczniejsza z warzyw, trzeba odczekać pi każdym produkcie 48 h i zobaczyć czy nie pojawia się alergia na początek najlepiej podać tylko 2-3 lyzeczki

3. reklama
  4. wampi

wampi ..::..::..::..

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na kleik nie będzie za wcześnie, mój synek kiedy skończył 3 miesiące miał dodawane troszkę kleiku do mleka, bo samym mleczkiem się nie najadał, a po większych porcjach ulewał, więc po konsultacji z lekarzem dosypywałam mu troszkę kleiku ryżowego lub kukurydzianego.

5. mamowyswiat.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czyli najlepiej podawać najpierw kleik? A kiedy marchewka? No i pytanie - czy te słoiczkowe marchewki są zdrowsze od tych przyrządzanych samodzielnie (tak jak reklamują)? I jak rozumiem lepiej trochę odczekać zanim podam nast. "dawkę" nowości?

6. perell

perell Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej mamusie! Moje dziecko ma już 4 msce. Dzisiaj byłam z nim u doktor (ze względu na szczepienie) i właśnie powiedziała mi jak to z tym rozszerzaniem jest! A więc jak dzidzia ma 4 msc można wprowadzić pół łyżeczki kaszki aby sobie posmakował. I te pół łyżeczki przez cały miesiąc podajemy. (Przygotowanie: 2 łyżeczki kaszy na 1 szkl wody, gotować 15 min). Jak dziecko skończy 5 miesięcy to podać parzone jabłko. Potem można wprowadzić surowe jabłko i tak przez 3 dni, potem jabłko z marchewką i kolejne 3 dni, marchewka z dynią 3 dni, pure ziemniaczek i mleko (te które podajesz). Ważne jest wprowadzić nowe smaki już w 5 miesiącu aby dziecko je poznało.
    Jeżeli chodzi o słoiczki to są one zdrowsze, bo gdy kupuje się marchewkę to tak naprawdę nie wiadomo czy jest ona dobra, chyba że ktoś ma sprawdzonego sprzedawce ;-)

Pozdrawiam !

7. happymum20

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    marchewke tez mozna podawać od 4 msc. pytasz czy sloiczkowa jest zdeowsza? moim zdaniem nie, ale to wygoda otwozyc słoiczek i podac dziecku. pamietaj tylko ze niektóre dzieci nie lubią słoiczków i wolą dania domowej roboty.
    Ja proponuje zrobic tak: podać kleik odczekać 2-3 dni jak wszystko bedzie okey podac marchew, znów odczekać 2-3 dni jesli nie bedzie alergi podac jabuszko i znów zobaczyć czy wystąpi alergia, jesli nie podac marchew wymieszaną z jabuszkiem

http://www.rodzinko.pl/kuchnia-bobasa/2008-wprowadzanie-nowych-pokarmow-schematy-i-zalecenia.html

ten link ci pomoże

8. mamowyswiat.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję :) będziemy próbować. Na razie próba podania kleiku skończyła się kompletnym brakiem zainteresowania. Była zmęczona i w ogóle nieciekawe nowości. Poczekam aż wstanie, zrobimy podejście nr 2 ;) bo ostatnio tak interesowała się tym co jem, że wyciągała mi kanapkę z buzi, tzn. Nie dosłownie ;), ale łapała za moją rękę i próbowała wsadzić do swojej. Przekomicznie to wyglądało :))))

9. happymum20

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja pierwszy kleik podałam przez butelke taki rzadszy do picia:)

10. reklama
  11. mamowyswiat.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A na to faktycznie nie wpadłam :)))))) dzięki happymum20. Niestety dzisiaj próba kleikowa nie wyszła

12. Agata2013

Agata2013 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a nie ma znaczenia to czy dziecko jest tylko na piersi czy na mm czy pół na pół? bo ja słyszałam, że w każdym przypadku inaczej....

Poleć forum