reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy najwcześniej beta ?

reklama
Dziewczyny czy jest sens robić betę przed terminem miesiączki ?
Jest. Ja bym robiła 11/12 dni po stosunku. Ja zawsze robiłam 16/17/21 dni po stosunku. Ale dziewczyny na forum robią wcześniej i wyniki są wiarygodne. Moja koleżanka zrobiła 12 dni po stosunku i wynik tez był wiarygodny
 
Dziewczyny czy jest sens robić betę przed terminem miesiączki ?

Można zarówno testy jak betę robić sobie od 8 dnia po owulacji bo przyjmuje się, że do implantacji dochodzi najwcześniej 6 dni po owu + około 48h na wzrost bety powyżej 5. Niemniej jednak najpóźniej dochodzi 12dpo więc to że beta 8dpo będzie negatywna nic nie znaczy, bo może implantacja będzie 10dpo, albo te 12dpo (choć tu są głosy, że czym później tym gorzej). Także zależy od Twoich chęci, posiadanych pieniędzy, czasu i tego jak bardzo lubisz pobieranie krwi :)
 
Zdecydowanie lepiej poczekać, aby mieć pewność...
Plemniki w drogach mogą przeżyć 3-5dni czasami mówi się o 7... Jajeczkowanie zawsze mogło się przesunąć, chyba, że miałaś monitoring i wiesz dokładnie + 6-12 dni na implementację...
Więc praktycznie 19 dni po stosunku beta powinna być wiarygodna.

Ja robiłam minimum w dzień spodziewanej miesiączki lub dzień po - a nawet wtedy potrafiła mi wyskoczyć beta na poziomie 30... W pierwszej ciąży dzień po spodziewanej miesięczce miałam betę ledwo 20...
 
Jest. Ja bym robiła 11/12 dni po stosunku. Ja zawsze robiłam 16/17/21 dni po stosunku. Ale dziewczyny na forum robią wcześniej i wyniki są wiarygodne. Moja koleżanka zrobiła 12 dni po stosunku i wynik tez był wiarygodny
Ilość dni po stosunku tak średnio ma się do pozytywnego testu. Wystarczy, że plemniki przeżyją w drogach rodnych 5 dni. To 11 dni po stosunku będzie dopiero 6dpo. Czyli wtedy dopiero może dochodzic do implantacji. A wcale nie musi bo jest na to czas do 12 dpo. Lepiej odnosić się do dnia owulacji i to takiej potwierdzonej monitoringiem. Najwcześniej test może wyjść tak jak napisała @olka11135 8 dpo. Test wiarygodny jest 14 dpo. Ale przy cyklach niemonitorowanych może się ta owulacja przesunąć.
 
ja robiłam 12 dni po owulacji i wyszła juz powyzej 100. Ale to było poprzedzone testem sikanym, beta to u mnie ostatecznosc bo sie boje pobierania😅
 
Nie szalałabym z tym wczesnym robieniem bety, jeśli nie miałaś monitoringu owulacji. U mnie niby regularne miesiączki, a dwa dni po terminie @ beta wynosiła tylko 30. Obecnie 19tc.
 
reklama
Ja betę zrobiłam dzień po spóźnionej miesiączce, w dniu spodziewanej dwie grube kreski, mam cykle co 26 dni, już tydzień przed czułam, że cykl jest inny. Beta dzień po wyszła mi 444 aktualnie 10+5
 
reklama
Do góry