reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić test ciążowy?

Karina550

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2021
Postów
15
22 czerwca przed terminem miesiączki robiłam test ciążowy ( negatywny) . Mam cykle nieregularne a ostatni okres miałam 3 czerwca a cykl trwał 27dni do 29 maja . Kiedy powtórzyć test ciążowy i czy jest jakiś sens go robić?
 
reklama
Najlepiej pójść na badanie krwi. Będziesz miała stuprocentową pewność czy jesteś czy nie. Czasem testy nie wykazują wczesnej ciąży bo nie ma takiego stężenia bety w moczu.
 
Test zrobić w dniu spodziewanej miesiączki z pierwszego porannego moczu. Na ile dni przed planowaną @ zrobiłaś test?
 
Ilo dniowe masz cykle? Wiesz kiedy była owulacja?
Moje cykle są różne raz trwają 28 dni a czasem dłużej najdłuższy cykl trwał 56 i byłam z tym u lekarza i jest wszystko w porządku , po prostu tak czasem sie zdarza
. Mam cykle nieregularne . Owulacja wystąpiła 15 czerwca.
 
Ostatnia edycja:
Test zrobić w dniu spodziewanej miesiączki z pierwszego porannego moczu. Na ile dni przed planowaną @ zrobiłaś test?
W moim przypadku trudno określić kiedy wystąpi miesiączka poprzez to że mam nieregularne cykle i raz trwają 28 dni , czasem 32 dni albo i dłużej
 
Moje cykle są różne raz trwają 28 dni a czasem dłużej . Mam cykle nieregularne . Owulacja wystąpiła 15 czerwca.
Jeśli owulacja 15 czerwca była potwierdzona przez ginekologa, to możesz łatwo wyliczyć, że okres najpozniej powinnaś dostać 2 lipca a test wykonany jutro będzie już wiarygodny - prawidłowa faza lutealna trwa 10-16 dni i co cykl powinna być mniej więcej taka sama (moja trwa zazwyczaj 14 dni).
 
reklama
Moje cykle są różne raz trwają 28 dni a czasem dłużej . Mam cykle nieregularne . Owulacja wystąpiła 15 czerwca.
Jak wyznaczyłaś dzień owulacji? Byłaś na monitoringu? Jeżeli tak to jutro test będzie wiarygodny.

Jeżeli wyznaczyłaś ten dzień inaczej, to mogła ona wystąpić później lub wcale. Jeżeli Twój najdłuższy cykl trwał 32 dni to ja bym odliczyła tyle od ostatniej miesiączki i po tym terminie testowała,.nie wcześniej.
 
Do góry