reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KILOGRAMKI

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

aska00

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Sierpień 2005
Postów
821
Hej dziewczyny, myślę, że fajnie jest się podzielić swoim przyrostem wagi. Dla niektórych to radość, a dla innych raczej smutek. Jak wiecie ja mam problemy z utrzymaniem wagi, ale w tej ciąży jestem happy, gdyż w 19 tygodniu przybyło mi dopiero 7 kg. W ciąży z Wiwi to miałam już chyba z 15 kg. na sobie. tym razem tak nie będzie.
A tak wogóle to coraz częściej słyszę: ładnie wyglądasz, nie jesteś tak bardzo gruba, fajny brzuszek, albo wczoraj Asieńko płaszczyk się skurczył (to było pieszczotliwie od znajomej) - na wszystko reaguję pozytywnie, nie przejmuję się już tak bardzo kilogramkami, ale bardzo uważam na ilość spożywanego jedzonka. NIE GŁODZĘ SIĘ!!! I też za bardzo nie tyję, może dobiję tylko do 15 kg. Taką mam nadzieję.
Wiem, że już wcześniej od czasu do czasu coś pisałyśmy o swoich kilogramkach, ale tutaj przynajmniej będziemy miały wszystko w jednym wątku.
Czekam na Wasze wypowiedzi z niecierpliwością.
 
reklama
Witam wszystkie "rozwojowe" mamy!
W 18 tygodniu ważę o 6 kg więcej. Teraz dzidzia nabiera tkanki tłuszczowej no i mama pewnie też nabierze:) Ja też się nie głodzę, jem tyle ile trzeba. Brzusio jaki mam to mozecie zobaczyć w wątku "okrągły brzusio", poza tym trochę w uda poszło gdzie indziej narazie nie. Buzia normalna, ponoć promiennieje-no to ładnie bo na prawde staram się nie denerwować, odpoczywać i cieszyć się z naszego małego człowieczka.
Buziaczki.
 
Ja po dzisiejszym wazeniu (19 tydz.) z radoscia stwierdzam ze wrocilam do swojej wagi sprzed ciazy (wczesniej schudlam 3 kg). Teraz bede liczyc na przyrost. Jezeli wdalam sie w mame to w calej cizy powinnam przytyc max 10 kg. Brzusio jest duzy (mama mowi ze taki miala dopiero w 7 m-cu, a ja zaczelam 5 m-c) Poza tym ubylo mi na twarzy, nogach i rekach. Ale powoli wracam do siebie! Wszyscy mi mowia ze ladnie wygladam (cale szczescie ze nie widza mnie rano zanim zaloze tapete na twarz) ale tak naprawde to na twarzy powychodzily mi czerwone plamki i czasem robia sie jakies syfki. Czuje sie dobrze tylko szybko sie mecze i wiecej spie.
 
Czesc Mamusie!!
Aska00 - fajnie ze zalozylas ten watek - tez mi chodzilo po glowie zeby to zrobic, zeby w jednym miejscu zebrac nasze przyrosty wagowe - my akurat mamy mozliwosc porownywania sie do siebie.
Na glownym tez jest taki watek ale tam pisza o swojej wadze kobitki w roznym stadium zaawansowania ciazy oraz tez po ciazy i nie bardzo umialam to jak odniesc do siebie.
Stawalam na wadze u gina pod koniec 15-tego tygodnia i okazalo sie ze przytylam od poczatku ciazy 1,5 kg. To moja pierwsza ciaza - myslalam ze wiecej sie tyje w takiej sytuacji, ale nie narzekam - moze ja po prostu wolniej tyje i moze mnie uda sie przytyc ksiazkowo a nie np. 30 kg - jak przeczytalam ze niektore mamy przybieraja.
Ciekawa jestem jak watek bedzie sie rozwijal i co bedziemy mialy do napisania np. za miesiac...
pozdrawiam!!
 
Cieszę się, że wątek się spodobał.
Jak widać u nas to różnie bywa. Ja w ciąży z Wiwi przytyłam 25 kg. i po porodzie nie mogłam założyć moich spodni sprzed ciąży (sięgały mi tylko do kolan) - strasznie wtedy płakałam, gdyby nie Krzysztof to pewnie załamałabym się. Teraz jest inaczej, wiem, że przytyję i wiem, że później rozprawię się z nadwagą. I wiem jeszcze jedno - nie dopuszczę do tego, żeby przytyć aż 25 kg.
Wiadomość dla mamuś, które narazie mają niewielki przyrost - w ostatnich czterech miesiącach przybędzie Wam troszkę więcej, ale pewnie większość pójdzie Wam w dzidziusia, wody, cycuszki, krew i powiększoną macicę, więc będzie Wam łatwiej po porodzie, gdyż będziecie zgrabniejsze.
Przyjaciółka mojej szwagierki w ciąży przytyła tylko 4kg. (najpierw okropnie chudła, później troszkę nadrobiła - taki typ szkieletora), po urodzeniu wałyżyła mniej o 2 kg. niż przed zajściem w ciążę. Dzidzia była zdrowa a to najważniejsze. Powiem Wam szczerze, że jej troszkę zazdrościłam, gdyż ja to raczej jestem "mięciutka".
 
Jak do tej pory przybyło mi 4 kilogramy. W czwartek znowu idę do lekarza to może się znowu zważę.
Chciałabym po urodzeniu mieć taką wagę jaką mam w tej chwili, ale pielęgniarka mnie "pocieszyła', że później mogę być szczuplejsza niż przed ciążą :(
 
U mnie tydzień 19 i 4 kg do przodu a jedzonko wręcz pochłaniam. Muszę chyba zacząć bardziej zwracać uwagę na to co jem, bo teraz kilogramki będą przybywać szybciej niż do tej pory a dla mnie dzień bez słodyczy to dzień stracony. Oczywiście nie zamierzam się głodzić ale zacznę ograniczać sobie niektóre dania (np drożdżówki z serem - pychota!!!)
 
Kurczę, dziewczyny co się z Waszymi kilogramami dzieje?To w takim razie na wadze z AśkąOO prowadzimy?A to Ci!
 
reklama
Cześć dziewczyny!!
Troche mnie nie było bo siedze u mojego misia w Gdańsku i byłam z nim w Krakowie na targach książki i takie tam :) On właśnie jest w pracy więc mam krótką chwilke żeby po plotkować ;) Przybyło mi niecałe 5kg od początku ciąży i nie chciałabym żeby moja waga pod koniec pokazała 7 na początu więc też bym chciała się w 15kg zmieścić - chodź wydaje mi się to potwornie dużo hehehe. Szczerze się czasem z misiem dziwimy, że jednego dnia brzusia prawie nie widać a jak leże to brzuszek płaski jak nie wiem co a innego to taki całkiem sporawy balonik aż mi prawie pępek się robi wypukły :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry