reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłucie pochwy i odbytu w ciąży? Normalne czy niepokojące?

Nataliee26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Maj 2018
Postów
30
Tak jak w temacie również macie podobne odczucia? Chciałam zapytać tutaj, bo też nie chce z każdym drobiazgiem zgłaszać się do lekarza. To moja pierwsza ciąża i nie wiem co jest normalne a co powinno mnie niepokoić i skłonić do wizyty u lekarza? Słyszałam różne wersje. Niektórzy uważają, że mogą być to objawy skracania szyjki, inne wersje o jakich mi wiadomo to, że jest to nic innego jak rozciąganie więzadeł albo zylaki warg sromowych. Jak to jest z wami kobietki? Co do mnie to dodam, że złapała chyba jakaś wirusówkę, bo od trzech dni męczy mnie biegunka i momentami bolesne skurcze jelit dlatego też boję się najbardziej o tą szyjke, bo podobno może skracać się z tego powodu. Na wizycie byłam kilka dni temu, więc nie wiem co robić i myśleć o tym... Jak to było czy jest z Wami? Powód do niepokoju czy czekać na kolejną wizytę?
 
reklama
Rozciaganie wiezadel raczej.Skracanie szyjki jest bezobjawowe albo wystepuje bol brzucha i krwawienie przewaznie.
Zawsze mozesz udac sie do swojego lekarza sprawdzić:)
 
nie wiem kochana. mialam to w poprzednicch ciazach i mialam to klucie na poczatku w tej ciazy i zdarzylo mi sie ostatnio tez choc nie tak intensywnie caly dzien jak na poczatku. czytalam ze wiele kobiet tak ma takze to tez mnie uspokoilo co nie oznacza ze nie warto powiedziec o tym lekarzowi na wizycie. a na ostatniej wizycie z szyjka bylo ok??
 
W 7 tygodniu miała 4,7 cm a teraz w 20 tygodniu 3,97. Jednak dwa dni po tej wizycie zaczęły się problemy i zastanawiam się czy mogła się po tych bolesnych skurczach skrócić? A Ty w którym tygodniu jesteś? Jak to jest u Ciebie? :)
 
ja 16t 4d ,, w pierwszej ciazy leczenie prywatne ,, krwawienia plamienia ale nigdy nie pytalam o szyjke.. lekarka tylko zaznaczala ze ok wszystko takze tego sie trzymalam a w drugiej ciazy nie mialam badania palpacyjnego oprocz przebytych usg takze tez nie wiem jak to z dlugoscia mojej szyjki bylo bo o owe info sie nie dopytywalam.. klucia w pochwie i odbycie mialam w tamtych ciazach c jakis czas i widze ze mialam i w tej dosc szybko bo na samym poczatku ale na razie mam spokoj..tez sie nad tym zastanawialam... no ale juz to przeszlam takze sie tym uspokajam ... ja mialam maly zabieg na swojej i chce tym razem by mi ja skontrolowali w razie co choc sama nie wiem jak to u mnie bylo wczesniej co do dlugosci ..lekarka mnie zapewniala ze wycieli mi malenki skrawek .nwet nie byl to pierscien .. niby ta kontrole mam miec dopiero w 21 tyg najwczesniej..ide we wtorek do poloznej to porozmawiam z nia na ten temat abym to badanie miala szybciej choc wiem ze z szyjka to roznie bywa...sprawa indywidualna..i nie koniecznie mogla skrocic sie po tych bolesciach
 
Do góry