reklama

Kolacja dla roczniaka.

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez pepsicOLA, 7 Marzec 2011.

1. pepsicOLA

pepsicOLA Fanka BB :)

Mam pytanko, co dajecie na kolację swoim maluszkom? Moja niunia ma roczek, pierwsze ząbki wiec już bez problemu gryzie.
    Nie chcę jej dawać kaszki bo tą je na śnaidanie w żłobku, czasem robię jej manną albo płatki ryżowe z owocami. Chciałabym jednak bardziej malutkiej kolacje urozmaicić, a jednocześnie chciałabym by były na tyle sycące aby mała nie chciała w nocy już mleka.

2. Kamiśka :)

Kamiśka :) Moderator

Ja daję róznie kaszkę ml-ryż, paróweczkę, kanapeczkę, czasami jajeczniczkę ( ale przeważnie na śniadanie)

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

A co ty jesz na kolację? To Ci najbardziej pomoże w komponowaniu menu. Kanapeczki, pasty rybne, twarożki ze szczypiorkiem, gotowane warzywa. Kolacja nie musi być już taka sycąca jak śniadanie. Stan najedzenia w nocy zależy od tego co dziecko zjadło w ciągu całego dnia. Sycące śniadanie, obiad już troszkę lżejszy a na noc się przecież nie je:) i ta zasada dotyczy również dzieci - gorzej śpią przejedzone - a roczniak je już "jak stary" tylko zdrowiej:)

5. agrafka80

agrafka80 Fanka BB :)

U nas na kolację najlepiej sprawdza się: budyń, kluski leniwe albo kanapka z sałatą i szynką :). Ale moje dziecko jest baaardzo wybredne więc nigdy nie wiadomo czy akurat tego dnia podpasuje jej to co przygotowałam. Czasami pokazuje na szafkę i ma być "kachka" ale zjada tylko ze 3 łyżeczki :)

6. patisia16

patisia16 6/II/10-3670g szczęścia:)

u nas jest zawsze kaszka bardzo gęsta i urozmaicona kanapeczka:tak:

7. izi85

izi85 Mamisiiiima P&N

Moj wypija na kolacje ok 19.30 240 kaszki zdrowyt brzuszek na dorbanoc i spi do 7:)

Poleć forum