reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolacja dla roczniaka.

pepsicOLA

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2010
Postów
148
Miasto
Wrocław
Mam pytanko, co dajecie na kolację swoim maluszkom? Moja niunia ma roczek, pierwsze ząbki wiec już bez problemu gryzie.
Nie chcę jej dawać kaszki bo tą je na śnaidanie w żłobku, czasem robię jej manną albo płatki ryżowe z owocami. Chciałabym jednak bardziej malutkiej kolacje urozmaicić, a jednocześnie chciałabym by były na tyle sycące aby mała nie chciała w nocy już mleka.
 
reklama
A co ty jesz na kolację? To Ci najbardziej pomoże w komponowaniu menu. Kanapeczki, pasty rybne, twarożki ze szczypiorkiem, gotowane warzywa. Kolacja nie musi być już taka sycąca jak śniadanie. Stan najedzenia w nocy zależy od tego co dziecko zjadło w ciągu całego dnia. Sycące śniadanie, obiad już troszkę lżejszy a na noc się przecież nie je:) i ta zasada dotyczy również dzieci - gorzej śpią przejedzone - a roczniak je już "jak stary" tylko zdrowiej:)
 
U nas na kolację najlepiej sprawdza się: budyń, kluski leniwe albo kanapka z sałatą i szynką :). Ale moje dziecko jest baaardzo wybredne więc nigdy nie wiadomo czy akurat tego dnia podpasuje jej to co przygotowałam. Czasami pokazuje na szafkę i ma być "kachka" ale zjada tylko ze 3 łyżeczki :)
 
Do góry