reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolejna ciąża po cesarskim cięciu

MamaPatryka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Marzec 2012
Postów
333
Witam mamusie.
Jestem w drugiej ciąży. Pierwsza zakończyła się w 40tyg cesarką ze względu na to,że wody zaczęły odchodzić skurczy brak a młody już się nie ruszał na ktg.:sorry:
Zastanawiam się co będzie tym razem. Chciałabym żeby tym razem też wszystko zakończyło się CC.Czas między cesarkami będzie wynosił 3 lata 1 miesiąc :)

Jak jest u Was z kolejnymi ciążami po CC?
Czy lekarze chętniej wybierają CC czy poród SN w takich przypadkach?
 
reklama
w moim przypadku kolejny poród zakończy się tak samo jak pierwszy czyli cc, ale u mnie czas miedzy jednym a drugim porodem to 17 miesięcy. wszystko zalezy jednak od lekarza, moj nawet nie chciał słyszec o porodzie siłami natury( ja równiez:)), lekarz ten bez względu na czas jaki mija po cesarce zaleca aby kolejna ciaze takze zakonczyc w ten samo sposob. mam jednak kolezanke u której czas miedzy jednym a drugim porodem wynosic bedzie 15 miesiecy i lekarz uparl się na porod naturalny. najlepiej więc poszukac lekarza ktory jest zwolennikiem tej samej teorii co mój:)
 
Lekarz wyznaczy mi termin na najblizszej wizycie- w środę, ale bedzie to około 2 tygodni przed terminem porodu, czyli około 20 kwietnia.
 
Ja miałam teraz drugie cc. JEdnak byłam u 3 lekarzy i żadne mi nie chciał zrobić cc ( 2 lata 3 miesiące między cc). W końcu sobie załatwiłam. i drugie cc nie należało do tak cudownych jak pierwsze :( ale chyba i tak jest tego warte :)
 
u mnie różnica między pierwszym cc a drugim będzie 2,5 roku. Moja lekarka prowadząca powiedziała że nawet w prawach pacjetna jest napisane że jeżeli pacjentka miała cc to przy kolejnych porodach ma prawo wyboru jak chce rodzić, czyli jeśli chce sn to ma do tego prawo a jeśli nie chce sn to lekarz ma obowiązek wykonać cc. Każdy naturalny poród po cc niesie za sobą ryzyko pęknięcia macicy w miejscu szycia, więc jeżeli pacjentka nie chce naturalnie rodzić to nie musi. Nikt nie może narzucic z góry jak masz rodzić . W przypadku gdyby narzucili Ci poród sn a coś by się podczas tego stało szpital poniósł by bardzo poważne konsekwencje.
 
MAMA PTRYKA miałam pierwsze CC z tego samego powodu co Ty. Tyle, że mi próbowali jeszcze wywoływać ale po 12 godzinach bylo tylko 5cm rozwarcia i lekarze zdecydowali o c. Bardzo nad tym ubolewałam, płakałam bo byłam bardzo nastawiona na SN. ale cóż dzidzia najważniejsza.
Przy drugiej ciąży dwóch lekarzy mówiło,że ciąża skończy się raczej też na cc, po rozmowie z panią ordynator odziału położniczego gdzie miałam rodzić,swoją drogą też sugerowała cc, (ja kolejny raz chciałam spróbować sn), doszłyśmy do wniosku, że jeśli nie urodzę do wyznaczonego terminu naturalnie to w dniu terminu mam się wstawić do szpitala i będzie cc.
Cały czas wierzyłam, że mi się uda ale cóż my swoje a życie swoje, pięć dni przed terminem trafiłam do szpitala bo myślałam, że mi się wody sączą, okazało się że to nie wody ale lekarz mnie zostawił na weekend w szpitalu i kolejny lekarz co po badanaich stwierdził, że będzie cc. Dziecko źle się wstawiało do kanału, ja jestem bardzo mala dziecko było o wiele większe od pierwszego iteż zalecił cc. Tak w poniedziałek na obchodzie pani ordynator zdecydowała, że biorą mnie do cc nie ma sensu czekać do terminu te 3 dni.
Po pierwszej cesarce wszystko boli, ale pamietam że nie brałam leków przeciówbólowych-sama nie wiem czemu, ale po drugim cc ból masakryczny, nie życzę nikomu, non stop o przeciwbólowe się upominała.
 
reklama
Do góry