reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejny temat z serii "czy mogę być?"

Miyoshi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2018
Postów
347
Hej dziewczyny!

Piszę tutaj, ponieważ aż mnie nosi i nie mogę racjonalnie myśleć. Liczę, że sprowadzicie mnie na ziemię, albo dodacie mi skrzydeł. :D

Sytuacja ma się następująco: ostatnią miesiączkę dostałam 17 stycznia. Ogólnie mam nieregularny cykl, więc nigdy nie wyliczałam sobie owulacji, ani dni płodnych, bo wiedziałam, że to nie będzie w żaden sposób wiarygodne. W dniach 14,15,16,17,18 kochałam się z partnerem z wytryskiem i teraz oboje zastanawiamy się, czy mogliśmy mieć szczęście i jednak zaszłam w ciążę pomimo, że teoretycznie zakładając, że mam cykl około 30-dniowy szansa na zapłodnienie skończyła się koło 5 lutego. Okres powinnam dostać jakoś 16 lutego. Wydaje mi się, że na test jeszcze za wcześnie i mógłby nie być do końca wiarygodny, tak samo beta podobno robić najlepiej jakoś dwa tygodnie po zapłodnieniu, tak? Zastanawia mnie, czy w ogóle mogę brać pod uwagę ciążę skoro kochaliśmy się (teoretycznie) w końcówce cyklu.
 
reklama
No właśnie w tym rzecz, że owulacja musiałaby się przesunąć i to całkiem porządnie. Zastanawia mnie, czy to w ogóle możliwe. Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że mam mega nieregularne cykle... No nic, @ nie ma na razie. Korci mnie, żeby zrobić już test, ale obawiam się, że mógłby nie wyjść wiarygodnie.
 
Hej dziewczyny!

Piszę tutaj, ponieważ aż mnie nosi i nie mogę racjonalnie myśleć. Liczę, że sprowadzicie mnie na ziemię, albo dodacie mi skrzydeł. :D

Sytuacja ma się następująco: ostatnią miesiączkę dostałam 17 stycznia. Ogólnie mam nieregularny cykl, więc nigdy nie wyliczałam sobie owulacji, ani dni płodnych, bo wiedziałam, że to nie będzie w żaden sposób wiarygodne. W dniach 14,15,16,17,18 kochałam się z partnerem z wytryskiem i teraz oboje zastanawiamy się, czy mogliśmy mieć szczęście i jednak zaszłam w ciążę pomimo, że teoretycznie zakładając, że mam cykl około 30-dniowy szansa na zapłodnienie skończyła się koło 5 lutego. Okres powinnam dostać jakoś 16 lutego. Wydaje mi się, że na test jeszcze za wcześnie i mógłby nie być do końca wiarygodny, tak samo beta podobno robić najlepiej jakoś dwa tygodnie po zapłodnieniu, tak? Zastanawia mnie, czy w ogóle mogę brać pod uwagę ciążę skoro kochaliśmy się (teoretycznie) w końcówce cyklu.

Chodzi o 14-18 stycznia, czy 14-18 dzień cyklu? Jeśli to pierwsze, to ciąża nie jest możliwa. Przy nieregularnych cyklach możesz wyznaczyć dni płodne obserwując śluz i mierząc temperaturę.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeżeli nie Obserwujesz swojego ciała, to tak na prawdę nie wiesz kiedy miałaś owulacje.
Co masz na myśli, ze okres masz nieregularny.?
To znaczy, że czasami miałam okres co 27-28 dni, czasami co 30, a czasami co 32-33. I fakt, jakoś specjalnie nie przykładałam wagi do obserwacji, bo nie planowałam wcześniej potomstwa.
 
W takim razie jest szansa, ale jeśli się nie obserwujesz to nigdy nie wiadomo kiedy była owulacja, oczywiście mogła się przesunąć nawet o tyle dni.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
To znaczy, że czasami miałam okres co 27-28 dni, czasami co 30, a czasami co 32-33. I fakt, jakoś specjalnie nie przykładałam wagi do obserwacji, bo nie planowałam wcześniej potomstwa.

To nie są nieregularne cykle, ale mimo wszystko i tak nie da się nigdy dnia owu "wyliczyć".

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
W takim razie jest szansa, ale jeśli się nie obserwujesz to nigdy nie wiadomo kiedy była owulacja, oczywiście mogła się przesunąć nawet o tyle dni.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
A kiedy najlepiej zrobić test? Zupełnie nie mam doświadczenia w tym temacie. Coś tam czytałam, że już 10 dni od potencjalnego zapłodnienia, ale czy będzie ten test wiarygodny?
 
reklama
reklama
A kiedy najlepiej zrobić test? Zupełnie nie mam doświadczenia w tym temacie. Coś tam czytałam, że już 10 dni od potencjalnego zapłodnienia, ale czy będzie ten test wiarygodny?
Ja bym poczekała te 14 dni od stosunku jeśli nie przyjdzie @, bo nie wiadomo w sumie kiedy mogła być owulacja. Wtedy będzie już raczej wiarygodny.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry