reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Komu naleza sie prawa do dzieci?

amoreczek

Mamy kwietniowe 2007 Mama Dawidka
Dołączył(a)
18 Październik 2007
Postów
1 136
dzien dobry,

mam trudne pytanie. Nadchodzi moment gdy musze podjac decyzje o odejsciu od meza. Niestety boje sie, ze on odbierze mi prawo do wychowywania dzieci. Oboje jestesmy Polakami. Mieszkamy w Niemczech, dzieci maja obywatelstwo niemieckie i polskie. Pobralismy sie w Polsce. Pozew zlozyc powinnam wiec w Polsce, ale jesli wroce do Polski a tego wlasnie pragne, to kto nabedzie prawo do wychowywania dzieci, nie zniose jesli zabierze mi maz dzieci. Nie chce ograniczyc mu kontaktow z maluchami, ale wyjazd do Polski bedzie z tym sie wiazal, on chce zostac w Niemczech. Jak w takich sytuacjach decyduje sad?

dziekuje za kazda pomoc.
 
reklama
mam trudne pytanie. Nadchodzi moment gdy musze podjac decyzje o odejsciu od meza. Niestety boje sie, ze on odbierze mi prawo do wychowywania dzieci. Oboje jestesmy Polakami. Mieszkamy w Niemczech, dzieci maja obywatelstwo niemieckie i polskie. Pobralismy sie w Polsce. Pozew zlozyc powinnam wiec w Polsce, ale jesli wroce do Polski a tego wlasnie pragne, to kto nabedzie prawo do wychowywania dzieci, nie zniose jesli zabierze mi maz dzieci. Nie chce ograniczyc mu kontaktow z maluchami, ale wyjazd do Polski bedzie z tym sie wiazal, on chce zostac w Niemczech. Jak w takich sytuacjach decyduje sad?

każdy przypadek jest indywidualny i nie można na podstawie kilku zdań odpowiedzieć wiażąco. Niemniej co do zasady ojciec i matka mają równe prawa w opiece nad dziećmi. Śad decydujac o m-cu zamieszkania dzieci uwzględnia przede wszystkim więź jaka dziecko ma z rodzicami, warunki (nie tylko materialne) jakie rodzic może zapewnić itp. najczęściej dzieci pozostaja pod opieką matki i to głownie nie dlatego, że tak się kulturowo przyjęło, ale dlatego że mężczyźni naprawdę rzadko występują o to, by dziecko mieszkało z nimi.
 
Do góry