reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama
E

Wpisy profilowe Ostatnia aktywność Wpisy Grupy O

 • Obecnie jestem na urlopie bezpłatnym w szkole a w firmie na l4 (ciąża). Z dniem ostatniego sierpnia kończy mi sie urlop bezpłatny w szkole, poinformowałam dyrekcje o ciazy i o l4 w firmie -okazało sie ze w szkole wygasły mi w czasie urlopu bezpłatnego badania -zdolność do pracy i powinam zrobic ja w sierpniu, abym od wrzesnia mogła miec płatne l4 a potem macierzyński.
  Czy moge wykonac badanie profilaktyczne i uzyskać zdolnosc do pracy na stanoiwsku nauczyciela pomimo ze przebywam na l4w firmie gdzie zajmowałam zupelnie inne stanowisko? Jesli nie to czy w takim przypadku jeśli jestem w ciąży to czy bez zdolności do pracy szkołą może mi od września wypłacać za l4 a potem macierzyński czy pozostanę bez świadczeń
  Z pozdrowieniami
  Małgorzata Durek
  Witam.Moje pytanie, dotyczy zajścia w ciąże w okresie urlopu macierzyńskiego. Urodziłam 09.09.b.r i urlop macierzyński kończy mi się w dniu 26.02.2012r. i zostal mi jeszcze urlop wypoczynkowy zaległy z b.r 19 dni + 20 dni nowego za rok 2012(nie wiem czy mogłabym wykorzystac dodatkowy urlop macierzyński)Mam umowę na czas nie określony w zakładzie pracy w którym pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób.
  Z mężem planujemy 2gie i ostatnie dziecko żeby nie było miedzy nimi zbyt dużej różnicy wieku.
  I tu zapytanie.
  Co zrobić żeby można było znów przejść na zasiłek chorobowy (l-4) 100% platne tak jak przed pierwsza ciąża? Podkreślę że pracuje fizycznie i że ginekolog da mi l-4 bez problemu. I żeby znów był system urlopowy w porządku hronologicznym: macierzyńskie,wypoczynkowe,wychowawcze?
  A drugie pytanie dotyczy zajścia w ciąże w trakcie urlopu wychowawczego co zrobić żeby znów przejść na zasiłek chorobowy, później macierzyńskie.

  Prosze o pomoc
  Witam,
  mam do Pani pytanie, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, 29 lutego 2012 kończy mi się umowa o pracę, w chwili obecnej jestem w 19 tygodniu ciąży, dziecko urodzę na przełomie listopada/grudnia 2011, czy po urodzeniu dziecka automatycznie zakończy się urlop wychowawczy i przejdę na urlop macierzyński? jeśli tak, to jak długo będzie trwał skoro umowa o pracę kończy się w lutym? jest szansa, że zostanie przedłużona, czy zależy to od pracodawcy? dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Anna
  witam mam prośbę czy mogłaby mi pani przesłać wzór pozwu o ustalenie ojcostwa na maila aniax2@tlen.pl czytałam posty o ustalenie ojcostwa i widziałam ze oferowała pani przesłanie takiego wzoru jednej z czytelniczek
  M
  Mogła by pani odpisać mi na wiadomośc to ważne

  odbywam praktyki moje wynagrodzenie to 110zł czy to ma wpływ na alimenty mój partner się rozwodzi czy moja ciąża ma wpływ na wysokość alimentów?
  Witam!!!
  Obecnie jestem na umowie do końca roku 2010 a urlop macierzyński kończy mi się w styczniu, czy mogę ubiegać się o urlop wychowawczy?czy przysługuje mi urlop wychowawczy?
  witam Serdecznie. Mam do Pani pytanie. Wyczytałam, że: "Od 1 września 2009 roku pracownicy na urlopach macierzyńskich nie będą musieli opłacać do ZUS składek z tytułu prowadzonej równocześnie działalności pozarolniczej. " Czy to nadal jest aktualne?
 • Ładuję…
 • Ładuję…
 • Ładuję…
 • Ładuję…
Do góry