reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosiniakowe a inne świadczenia

Dołączył(a)
10 Lipiec 2018
Postów
1
Witam wszystkie forumowe mamusie.
W lutym urodziłam dziecko, a w marcu starałam się o świadczenia (becikowe, kosiniakowe, 500+, świadczenie dla samotnej matki itp). Zostały mi przyznane wszystkie, po czym pod koniec czerwca dostałam pisma, że odbierają mi wszystko oprócz kosiniakowego, bo przekraczam dochód (z roku rozliczeniowego 2016/2017- stypendium socjalne 600zł + dochód z posiadanej ziemi, mniej niż 90zł/mies). Czy jest to uzasadnione? Uważam, że kosiniakowe wlicza się do kolejnego roku rozliczeniowego, więc nie powinno to być wliczone do wcześniejszego.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
 
reklama
Najlepiej idź do tego urzędu i poproś o wyliczenie przy Tobie, bo oni takie rzeczy wliczają, że głowa mała. Kiedyś nie liczyli zwrotu z ulgi na dziecko do wysokości zapłaconego podatku, od tego roku nawet to liczą. I przez to znajomym przekroczyło o 20 zł i się nie załapali niestety.
 
Jeśli dochód się pojawił, to możesz stracić prawo do innych zasiłków.Prawdopodobnie przekroczyłam próg, gdy otrzymałaś kosiniakowe.
Pit z roku.poprzedzajacego stanowi podstawę wydania świadczenia, ale jeśli sytuacja się zmienia - świadczeniobiorca podejmie pracę, zostanie mu przyznany inny zasiłek etc i wzrasta kwota dochodu to może utracić inne swiadczenia, mimo że rok wcześniej miał b. niski dochód.
Tak samo gdy utraci prace to.oblicza się sumę dochodu utraconego i może nabyć prawa do zasiłku z których wcześniej nie posiadał.

Sam fakt posiadania ziemii może Cię z pewnych świadczeń dyskwalifikować.Zdaniem ustawodawcy masz majątek, który możesz sprzedać, więc pomoc Tobie nie jest uzasadniona.
Ale to już musisz się dowiedziećw swoim MOPSie lub GOPSie o jaką kwotę i z jakiego powodu przekroczyłas prog
 
Witam wszystkie forumowe mamusie.
W lutym urodziłam dziecko, a w marcu starałam się o świadczenia (becikowe, kosiniakowe, 500+, świadczenie dla samotnej matki itp). Zostały mi przyznane wszystkie, po czym pod koniec czerwca dostałam pisma, że odbierają mi wszystko oprócz kosiniakowego, bo przekraczam dochód (z roku rozliczeniowego 2016/2017- stypendium socjalne 600zł + dochód z posiadanej ziemi, mniej niż 90zł/mies). Czy jest to uzasadnione? Uważam, że kosiniakowe wlicza się do kolejnego roku rozliczeniowego, więc nie powinno to być wliczone do wcześniejszego.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
Niestety mieliśmy bardzo podobną sytuacje. Bo przyznali nam i kosiniakowe i 500+ a po 2 miesiącach się ogarneli że 500+ nam się nie należy bo razem z kosiniakowym przekraczamy dochód. Nie wiedziałam że kosiniakowe wlicza się do dochodu ale tak jest :/ no i kazali nam zwracać
 
reklama
Do góry