reklama

Kosmetyki naturalne zamiast chemicznych odpowiedników

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez annank, 7 Grudzień 2013.

1. annank

annank Zaangażowana w BB

Chciałam poznać Waszą opinię na temat kosmetyków naturalnych, czyli takich, w których min. 95% składników jest pochodzenia roślinnego, naturalnego. Czy używacie takich, jakie, do czego Wam służą, czy jesteście zadowolone? My wymieniamy w domu całą gamę produktów kosmetycznych z "chemii" na naturę. Wiem, ze tym na pewno nie zaszkodzę moim dzieciom, bo nie ma w nich rakotwórczych parabenów, SLS-ów, PEG i innych syntetycznych składników. Coraz więcej wiem o szkodliwym działaniu takich preparatów i już nigdy tego nie kupię. Mąż mówi ze mam trochę "zjechane" na tym punkcie :) ale ja tam mam spokojną głowę że nie szkodzę dzieciom. I tak używamy np. naturalnych szamponów, płynów do mycia, pod pieluszkę kremy z czerwoną koniczynką albo masło shea na mrozy i wiele innych fajnych i pachnących kosmetyków. Na moim blogu opisuję to wszystko, co wiem o kosmetykach naturalnych, jakich używam, gdzie kupuję. Czekam na Wasze opinie nt. kosmetyków naturalnych i zachęcam do używania bo są zdrowsze od ich chemicznych odpowiedników.

2. ala90

ala90 Początkująca w BB

Kosmetyki naturalne są niestety często dość drogie. Ale ja poznałam serię Babydream (do kupienia w Rossmanie), wygrywa np. z Ziają czy Niveą już po porównaniu składu. Na dodatek taniutkie :) To samo z oliwką Hipp.
    Twój mąż ma trochę racji (nie obrażając nikogo!) sama widzę swoją obsesję na tym punkcie :)

3. reklama
  4. mamamaleosia

mamamaleosia Zaciekawiona BB

Drogie Mamy,
    jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
    Dziękuję !!
    <iframe src="https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Ładowanie...</iframe>

5. mamamaleosia

mamamaleosia Zaciekawiona BB

Drogie Mamy,
    jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
    Dziękuję !
    https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth=
    :happy2:

6. Domiś22

Domiś22 Początkująca w BB

ja też od pewnego czasu interesuję się tym tematem i zgłębiam;)
    z testowanych do tej pory kosmetyków polecam ekokosmetyki,
    kupowałam w eco gomama i naprwadę fajne polecam
    Dominika

7. candice90

candice90 Zaciekawiona BB

szczerze mowiac nie wiem czy to nie jest taki chwyt makretingowy te kosmetyki zeby wyciagnac kase :)

8. Blubalon_pl

Blubalon_pl Fanka BB :)

Nie jest to zabieg marketingowy,kosmetyki naturalne są lepsze od chemicznych tańszych zamienników,różnicę widać głównie na skórze,czy to naszej czy dziecka w postaci efektu. ja jestem wielką fanką kosmetyków naturalnych.

9. juullka

juullka Zaciekawiona BB

To zależy od konkretnego kosmetyku, naturalny nie znaczy od razu lepszy. Bo jednak każda skóra jest inna odrobinę, ale jednak inna. Każdy z nas ma inne uczulenia. Co prawda w okresie ciąży rzeczywiście naturalne są bardziej sprzyjające, bo dla drobnych dziecięcych organizmów mogą być bardziej szkodliwe chemiczne substancje jak parabeny. Dlatego ja się staram kupować głównie naturalne, zresztą np rosyjskie kosmetyki są tanie i są naturalne tym bardziej jak kupisz na Link do: NaturaBazar - Kosmetyki naturalne oraz suplementy diety

10. reklama
  11. MISSbutterfly

MISSbutterfly Zaangażowana w BB

Kosmetyki polskiego producenta Gal, a w szczególności cała seria z wiesiołkiem. Kosmetyki można kupić tylko w aptece, są tanie i mają naturalne składy. Używam od kilku lat i nie zamierzam ich zmieniać, bo sprawdzają się znakomicie.

Poleć forum