reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krakowskie eko-mamy

Paja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Luty 2012
Postów
271
Miasto
Kraków
Postanowiłam założyć osobny wątek, bo pewnie dużo wśród nas jest eko mam :-) Ja dopiero zaczynam się w to wdrażać. Chciałabym przede wszystkim nosić małą w chuście i używać wielorazowych pieluszek. Informacji na ten temat w necie pełno i mam już kompletny mętlik w głowie, zwłaszcza jeśli chodzi o pieluszki. Z tego co wiem w Krakowie nie ma sklepu w którym można by bezpośrednio je kupić (a może się mylę?). To samo z chustami.... Byłam wczoraj w Galerii Krakowskiej przy okazji jakiegoś spotkania eko-rodziców i panie z Koali wytłumaczyły mi na szybko różnice między pieluszkami, mogłam je pomacać w końcu :tak: Z tego co mówiły na początek najlepiej kupić 3/4 otulacze PUL i do tego ok. 20 wkładów. Nie polecały kieszonek, bo przemaka też otulacz. Jednak w internecie króluje pogląd, że kieszonki najlepsze - no i bądź tu mądry. Czy któraś mama ma doświadczenie w tym temacie? Może macie jakieś sprawdzone firmy, bo przyznam że w pieluszkarni (którą mi wczoraj polecono) ceny są dużo wyższe niż na allegro - tylko nie wiem jak to się przekłada na jakość :confused:

No i chusty - jakie polecacie firmy? My się zdecydowaliśmy na tkaną, ale wybór ogromny... A może jest jakaś mama z okolic Ruczaju albo Bronowic, która miałaby ochotę na kawkę i mały pokaz wiązania maluszka? Tak sobie pomyślałam, że jak mała się urodzi i będę chciała wyskoczyć na 5 minut do sklepu to ją zawiążę, ubiorę kurtkę męża i zajmie mi to dziesięć razy mniej czasu niż wyciąganie wózka :-)
 
reklama
Jeżeli chodzi o pieluszki wielorazowe to są co najmniej dwa takie wątki na bb z przydatnymi informacjami:
https://www.babyboom.pl/forum/eko-rodzina-f471/pieluchy-wielorazowe-59668/ i https://www.babyboom.pl/forum/pielegnacja-f310/pieluchy-wielorazowe-19626/

My pielu****emy się od ponad dwóch miesięcy. Jedziemy tylko na kieszonkach najzwyklejszych kupionych na allegro po 30 zł. Używamy ich jedynie w ciągu dnia. Na noc i wyjazdy dłuższe jednak pampersy, ale to z czystej wygody, bo Mała szybko sygnalizuje gdy jej mokro. Przymierzam się jednak do wprowadzenia wielo na noc. Faktem jest że te pieluszki sa mniej chłonne niż pampersy i trzeba częściej zmieniać. Ale korzyści chociażby dla pupy są nieocenione - nie używamy żadnych kremów, tylko przecieramy przy zmianie chusteczkami nawilżającymi i pupa śliczna. I nawet nie wiedziałam że w GK są takie spotkania..

A co do chustowania - próbowaliśmy jednak na razie nam nie wychodzi. Ale będę wytrwała. Mam chustę lennylamb tkaną LENNYLAMB Chusta TKANA M + PIELUSZKI WIELORAZOWE (2599558899) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:
my pielu****emy sie pieluszkami firmy bobolider Pieluszki wielorazowe, Praktyczne torby dla mam, Odzież dziecięca, Odzież ciążowa, Urządzenia i drobiazgi - BoboLider od ok miesiaca :) jak tylko mlodzieniec dorosl zeby mu nie przeciekalo... mamy zwykle kieszonki tez i wklady do tego, zaopatrzylismy sie w 20 sztuk pieluszek i do tego osobno wklady bambusowe

co do chustowania tez chustuje, ja bym polecila na poczatek przede wszystkim chuste uzywana bo jest juz zlamana i latwiej wiazac i jesli nie chce sie wydac 300 zł na chusty to polski producent lenny lamb i nattibaby, a niestety mieszkam na pradniku bialym
 
Lazy, Kasienka a wymieniacie kieszonki przy każdym przewijaniu? Bo tak jak mi wczoraj tłumaczono wewnętrzna warstwa kieszonki jednak jest mokra... Dlatego ponoć lepszy sam otulacz, bo w nim wymieniam wkład i dziecko dalej ma sucho.
 
Paja - tak, wymieniam kieszonki za każdym razem bo zazwyczaj jest tak zsikana ze inaczej się nie da:) Jeżeli jednak będzie Ci mało sikać to czasem wystarczy wymienić tylko wkład. Choć na palcach jednej ręki mogę wymienić kiedy tak robiłam. W otulaczu jest inaczej bo wkładu nie wkładasz do środka tylko jest on warstwą przylegajacą do pupy. Więc nawet jak otulacz by trochę zmókł to dając suchy wkład pupa tego nie odczuje. W kieszonce niby ta warstwa przylegająca do pupy ma odciągać wilgoć do środka czyli do wkładu, ale jak dziecko więcej nasika to niestety wymiana wkładu nic nie da bo sama ta wewnętrzna warstwa będzie wilgotna. Przy czym możesz zawsze kieszonkę traktować jak otulacz czyli nie wkładać wkładu do środka tylko zostawić na wierzchu przy pupie. Dlatego polecam kieszonki :-p mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałam :-D
 
dokladnie wklad moze byc w kieszonce na wierzchu jak w otulaczu i wtedy nie musisz zmieniac kieszonki, ja tez zawsze zmieniam bo mam ich wystarczajaco duzo bo az 20 zeby prac co dwa dni ... natomiast na upartego jesli ten micropolarek nie jest bardzo wigotny to wlozyc nowy wklad tylko do srodka kieszonki, no ale jest tez trzecia opcja o ktorej postatnio slyszalam ze mozna taka wilgotna kieszonke zostawic do wyschniecia (bardzo szybko przesychaja) wlozyc nowa a potem spowrotem tamta tylko z nowym wkladem
 
kasienka - ja bym nie dawała takiej przesuszanej bo jednak siczki to siczki - zbyt higieniczne to nie jest. A same kieszonki jak mówisz szybko przesychają, więc jak dla mnie lepiej je przeprać nawet w rękach.
 
Też uważam, że raz zsikana pielucha jest już siedliskiem bakterii.
No nie pomyślałam, że w kieszonce nie trzeba używać kieszonki :-) A pierzecie pieluchy osobno, czy dorzucacie do nich np. ciuszki?
 
reklama
Paja tylko biorac pod uwage fakt ze wklad szybko namaka to jesli wezmiesz kieszonke jako nie kieszonke to pupka bedzie przylegac do mokrego wkladu no i kieszonka tez sie zamoczy w 95 przypadkach i wtedy to tez bedzie siedlisko bakterii :) moze nie bezposrednio tuz przy pupci ale jednak
ja piore z ubrankami, i nastawiam dodatkowe plukanie, ale najlepiej jesli ma sie taki program w pralce wyplukac ze zlogow pieluszki a dokladniej wklady z olejkiem herbacianym, a potem po takim plukaniu dorzucic ciuszki i wyprac normalnie, ja niestety nie posiadam takowego programu wiec wkladam wszystko
 
Do góry