reklama

Krecone wloski i problem...

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez charlene, 2 Luty 2011.

1. charlene

charlene Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witajcie, moze Wy mi cos poradzicie. Moja cora ma bardzo skrecone wloski, takie sprezynki i czesanie tego to jakis koszmar. Czeszemy 2 razy dziennie, ona czesto placze bo ja to boli. Za godzine albo jak poszaleje to znowu jest siano. I znowu koszmar z rozczesywaniem. Mialysmy spray z rossmana ale niekoniecznie pomaga. Czeszemy na mokro (na sucho to nawet nie ma co marzyc). Znacie moze jakies sposoby na te nieszczesne loki? :) Nie chce obcinac, sa urocze, ale Mloda sie meczy. No i ja tez :)

2. happybeti

happybeti show must go on...

Najlepsze odpowiedzi:
    29
    Czesząc włoski ,należy zaczynac od dołu,od końcówek i sukcesywnie posuwac się w górę.No,niestety,u takiego maluszka chyba jeszcze nie można stosować żadnych mocniejszych odżywek.

3. reklama
  4. Mama Boo

Mama Boo Mama Zinella i Whitmona

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sama mam kręcone włosy, niestety nie od urodzenia, ale mam nadzieję, że mimo to pomogę. Ja czeszę włosy tylko po myciu. W trakcie dnia nie czeszę, bo tak jak piszesz - okrutnie to boli i robi się brzydkie siano.Wiem, że to dziwnie brzmi, ze nie czeszę się w trakcie dnia, ale uwierz mi, że przy lokach nie ma takiej konieczności. Koleżanka używa u córki spray`u z Schaumy, o taki: Schauma Kids KID Truskawkowo-Mleczny spray ułatwiający rozczesywanie 150 ml.
    I jest z niego bardzo zadowolona.

5. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Młoda się męczy ale nie chcesz obcinać może jednak warto podciąć ?
    Mojej porzyjaciółki córa miała loki i też była tragedia po obcięciu włosy się wyprostowały . do tego teraz ma 6 lat i sama chce żeby ją ścinać krótko ( tak do ucha ) bo ona poprostu nie cierpi czesania . nie lubi też kitków itp chodzi w opasce . chyba nie warto meczyć tylko dlatego że ładnie wyglada .

6. Emilia1983

Emilia1983 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak ją boli to może nie czesz w ciągu dnia. Moja też ma bardzo kręcone i czeszę jej tylko po myciu, wtedy łatwiej :tak:. A może jak zetniesz to i tak się pokręcą znowu ;-).

7. charlene

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No zazwyczaj wlasnie staram sie nie czesac w ciagu dnia :) Nie jest to az takie strasznie, bo jakj est po myciu szamponem to nie ma az takiej tragedii. Po prostu chcialabym zwiekszyc komfort czesania, jezeli ktos wie jak :) Scinac nie chce, zreszta Mloda tez nie chce. CHodzi i mowi ze ma "kili heu" (curly hair) i chyba bardzo je lubi bo czesto je oglada w lustrze :) Moglaby byc tragedia gdyby nagle zostala bez lokow. Moze zle sie wyrazilam, moje dziecko nie cierpi szczegolnie, tylko czesto narzeka zeby nie czesac. Podobnie poplakuje przy obcinaniu paznokci i myciu paszczy. ogolnie nie lubi zabiegow pielegnacyjnych wiec szukam sposobu jak to ulatwic.

aniam masz racje, to brzmi jakbym byla okropna mama. Gdybym musiala to robic czesto i nie byloby innego sposobu to moze obcielabym. ALe wierze ze jest sposob, bo przeciez sporo dzieci chodzi z lokami :) Po prostu ja go nie znam, bo mam proste jak druty i potrzebuje rady bardziej obeznanych w temacie.

Ostatnia edycja: 2 Luty 2011
  8. aniam141

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    A czym jej czeszesz ? Ja od małego byłam czesana takim grzebieniem co ma 5 zebów tylko ( żeby rozczesać ) a potem dopiero czymś gęstszym . Grzebień mam do tej pory bo cięzko mi się rozczesują włosy po myciu

9. charlene

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    slyszalam plotke ze jest specjalna szczotka do kreconych wlosow..ale sama nie widzialam takiej. Ja czesze grzebieniem dla doroslych z troche szerszymi zabkami niz strandard, ale moze racja. Moze kupic taki do wlosow po trwalej to pojdzie nam sprawniej?

10. reklama
  11. aniam141

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    spróbuj może najpierw taki grzebień widziałam gdzieś takie w sklepach , no i jak któraś napisała , jak mam kolezankę jedną co miała bardzo kręcone włosy to ona je tylko po myciu czesała i do następnego to już wogóle .

12. bedyta

bedyta Sierpniowa mama'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    u nas co prawda loków szczególnych nie ma, ale kłopoty z rozczesywaniem są:tak:
    i tak, do mycia szampon: Johnson's Baby Szampon u�atwiaj�cy rozczesywanie 500 ml - dla dzieci - higiena i piel�gnacja sk�ry - kosmetyki - kosmetyki do mycia i k�pieli -

do rozczesywania po myciu odżywka avonu: Avon, Kids, Watermelon-kiwi Detangling Spray (Odżywka ułatwiająca rozczesywanie) - kosmetyki i ich recenzje w KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC) , próbowałam już różne ale z jednakowym skutkiem:-p

do tego grzebień z szerokimi zębami Grzebień 419 niebieski Comair | Strefa Detaliczna | Wałki, grzebienie, szczotki | Grzebienie | Sklep fryzjerski portalu Fryzjerzy.com - to po myciu,
    a na co dzień szczotka z plastikowymi "ząbkami", dla dzieci, coś w tym stylu: Duża szczotka do włosów Kubuś Puchatek – ceny, opis i opinie. Ceny już od 7.2 PLN

moja córcia ma włosy o długości poniżej połowy pleców, gęste, mocne, bardzo jasny blond, i za nic nie chce ich obciąć, tylko sama ustala jakie fryzury co dzień do przedszkola czeszemy:-)
    mam nadzieję, że pomogłam;-)

Poleć forum