reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krem przeciw rozstępom dla ciężarnych

agata194

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Październik 2017
Postów
51
Cześć kochane
Jak to jest z tymi kremami ? Lepiej stosować je od momentu, w którym się dowiedziało o ciąży czy zapoczątkować stosowanie w 3, 4 miesiącu ? Przyznam szczerze, ze nie znam się na tym i bardzo bym była wdzięczna za poradę. Od razu również Proszę o nazwy Waszych kosmetyków, które sprawdziły się najlepiej. Wiem, ze oliwka także się sprawdza, ale póki jeszcze pracuje wolałabym użyć kremów, aby uniknąć tłustych ciuchów zaraz po nałożeniu... Zwykle bardzo długo mi się wchłania dlatego ona na razie odpada.
 
reklama
Rozwiązanie
ja tak szukałam, szukałam i w końcu znalazłam. W ręce mi wpadł olejek egipski Busajna. Ujędrnia, działa przeciwstarzeniowo, przede wszystkim polecam właśnie w walce z rozstępami, przy odchudzaniu, zobaczycie jak ujędrnia, wygładza skórę . ja jestem zachwycona, a do tego taki wydajny
Asiak, znam i potwierdzam! Zakochałam się w jego zapachu w dodatku i po ciazy stsuje mimo to, wspomagająco dla skóry. To taki mix naturalnych witamin i dobrodziejstw , że wspoaga produkcje kolagenu w skórze a ja juz w tym wieku że jest go mniej niż więcej , skora tylko na tym zyskuje. No i na trądzik ( działa antybakteryjnie i antygrzybicznie) bo mi się pojawiły takie wyproski na twarzy jakiś czas temu - też poelcam bo ładnie wyleczył
reklama
Tessa80 możesz powiedzieć coś więcej o oleju kokosowym ?
Stosuję olej kokosowy do smażenia , ale nie pomyślłabym, zeby smarować nim ciało :p
A jeżeli faktycznie jest super to chętnie wypróbuję. Staram się używać tylko naturalnych kosmetyków. Też niestety mam wrażliwą skórę :(
 
olej kokosowy super się wchłania i co najważniejsze nie pozostawia tłustych plam. Stosowałam go zawsze na noc i nie martwiłam się , że będę miec plamy na pościeli czy piżame.
Regularne stosowanie sprawia, ze skóra jest miękka, gładka i jędrna. Najlepszy, do używania na całe ciało jest nierafinowany i tłoczony na zimno. Dlatego warto czytać etykiety.
Olej kokosowy można też stosować do olejowania włosów, tylko to musisz sobie sama wypróbować bo nie do każdego rodzaju włosów się nadaje.
A peeling kawowy robiłam tak:
Parzyłam kawę(6 łyżek), w kąpieli wodnej podgrzewałam olej kokosowy(3łyżki), gdy zaczynał zmieniać konsystencję na płynną dodawałam kawę, odrobinę cynamonu (1łyżka)i cukier(4łyżki). Potem wszystko mieszałam i przechowywałam w słoiczku. Gdy jest ciepło peeling mozesz trzymać w lodówce a przed użyciem wyciągać wczesniej, tak ok. 30 min.
I na serio po regularnym stosowaniu peelingu skóra jest jędrna, wiadomo też , że odpowiednia dieta. Same kremy cudów nam nie zrobią.
 
Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że tak.
Musiałam go stosować regularnie i pić dużo wody dodatkowo. Na początku ciąży chodziłam na basen. Myślę,że wee czynników się przyczyniło do nie pojawienia się rozstepów.
Po tych wszystkich balsamach od których dstałam uczulenia stosowałam tylko olej .
Dzięki swoim właściwościom załagodził stany zapalne, więc czerwone plamy szybko poznikały. A najlepsze jest to, że smaruje olejem moją półroczną Hanię. N apoczatku myślałam o oliwkach , ale jednak stawiam na naturę !
 
Ja tak samo, w końcu mi się trochę rozjaśniło w głowie.
Poczytam sobie jeszcze o tym, a to masło shea o którym wspominałyście?
Ćwiczę jogę, teraz znalazłam u siebie w mieście studio, gdzie jest joga dla ciężarnych, dlatego super, że będę mogła dwuwymiarowo ujędrniać ciało !
 
Ja stosowalam maslo Shea kiedy mialam cere tradzikowa i powiem szczerze ze sie sprawdzilo, takze polecam ,ponieważ świetnie goi wszelkie strupki i zaczerwienienia po trądziku. Jeśli ktoś nie lubi uczucia tłustości i ciężkości na buzi, może stosować to masełko punktowo na pojedyncze zmiany trądzikowe. Będą one znikały zdecydowanie szybciej, a skóra będzie miała wyrównany, zdrowy koloryt.
A co z jogą ? Czy to bezpieczne ?
 
reklama
Do góry