reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krem przeciw rozstępom dla ciężarnych

agata194

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Październik 2017
Postów
51
Cześć kochane
Jak to jest z tymi kremami ? Lepiej stosować je od momentu, w którym się dowiedziało o ciąży czy zapoczątkować stosowanie w 3, 4 miesiącu ? Przyznam szczerze, ze nie znam się na tym i bardzo bym była wdzięczna za poradę. Od razu również Proszę o nazwy Waszych kosmetyków, które sprawdziły się najlepiej. Wiem, ze oliwka także się sprawdza, ale póki jeszcze pracuje wolałabym użyć kremów, aby uniknąć tłustych ciuchów zaraz po nałożeniu... Zwykle bardzo długo mi się wchłania dlatego ona na razie odpada.
 
reklama
Rozwiązanie
ja tak szukałam, szukałam i w końcu znalazłam. W ręce mi wpadł olejek egipski Busajna. Ujędrnia, działa przeciwstarzeniowo, przede wszystkim polecam właśnie w walce z rozstępami, przy odchudzaniu, zobaczycie jak ujędrnia, wygładza skórę . ja jestem zachwycona, a do tego taki wydajny
Asiak, znam i potwierdzam! Zakochałam się w jego zapachu w dodatku i po ciazy stsuje mimo to, wspomagająco dla skóry. To taki mix naturalnych witamin i dobrodziejstw , że wspoaga produkcje kolagenu w skórze a ja juz w tym wieku że jest go mniej niż więcej , skora tylko na tym zyskuje. No i na trądzik ( działa antybakteryjnie i antygrzybicznie) bo mi się pojawiły takie wyproski na twarzy jakiś czas temu - też poelcam bo ładnie wyleczył
reklama
używałam chyba wszystkiego a rozstępy i tak się zrobiły i mam je do dziś
To właśnie błąd. Żaden nie miał prawa zadziałać skoro stosowała Pani wszystkie. Najważniejsza jest regularność w tym wszystkim i kremowanie minimum 2x dziennie. Bo jak coś miało zadziałać skoro stosowała to Pani tak krótko, trochę tego trochę tsmtego...

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Słyszłam też o osobach, które przez całą ciąże smarowały się tylko parafina i nie mają ani jednego rozstępu. No, ale nie ma tu reguły. Genetyki się nie oszuka.
Najważniejsze natłuszczać skórę od samego początku i na pewno zredukuje to ilość rozstępów :)
 
Ja smaruje od samego początku w sumie przed ciaza też nawilzalam skórę może nie tak intensywnie bo raz dziennie , a teraz nawet parę razy na dzień a i rozstępy tak już się pojawiły tak jak tutaj ktoś napisał genetyki sie nieoszuka :) ale mimo wszystko skórę warto nawilzac :) . Mam koleżankę która jest mega szczupła w ciazy nieuzywala kompletnie nic i ani jednego rozstępa :)
 
Też miałam problem przy wyborze kremu na rozstępy. Używałam kilka drogeryjnych i okazały się totalnymi bublami. Poczytałam trochę opinii na internecie i znalazlam właśnie te produkty od mamas. Stosując je systematycznie (ja akurat używałam naprzemiennie kremu z olejkiem przeciw rozstępom) zdziałały cuda. A już myślałam, że nic mi nie pomoże....
 
Hej dziewczyny, mam AZS, ale już nie miałam objawów, nawet skóra była nawilżona. Teraz, w ciąży, moja skóra to jakiś dramat... Natłuszczam ją, smaruje, a ona się ciągle sypie... Wszędzie pełno mojej skóry... Nie wiem już jak sobie z tym radzić. Czy może któraś mamusia miała podobne problemy i mogłaby mi coś polecić?
 
Też miałam problem przy wyborze kremu na rozstępy. Używałam kilka drogeryjnych i okazały się totalnymi bublami. Poczytałam trochę opinii na internecie i znalazlam właśnie te produkty od mamas. Stosując je systematycznie (ja akurat używałam naprzemiennie kremu z olejkiem przeciw rozstępom) zdziałały cuda. A już myślałam, że nic mi nie pomoże....
Zadziałały na rozstepy, które już się pojawiły ?
 
olej kokosowy super się wchłania i co najważniejsze nie pozostawia tłustych plam. Stosowałam go zawsze na noc i nie martwiłam się , że będę miec plamy na pościeli czy piżame.
Regularne stosowanie sprawia, ze skóra jest miękka, gładka i jędrna. Najlepszy, do używania na całe ciało jest nierafinowany i tłoczony na zimno. Dlatego warto czytać etykiety.
Olej kokosowy można też stosować do olejowania włosów, tylko to musisz sobie sama wypróbować bo nie do każdego rodzaju włosów się nadaje.
A peeling kawowy robiłam tak:
Parzyłam kawę(6 łyżek), w kąpieli wodnej podgrzewałam olej kokosowy(3łyżki), gdy zaczynał zmieniać konsystencję na płynną dodawałam kawę, odrobinę cynamonu (1łyżka)i cukier(4łyżki). Potem wszystko mieszałam i przechowywałam w słoiczku. Gdy jest ciepło peeling mozesz trzymać w lodówce a przed użyciem wyciągać wczesniej, tak ok. 30 min.
I na serio po regularnym stosowaniu peelingu skóra jest jędrna, wiadomo też , że odpowiednia dieta. Same kremy cudów nam nie zrobią.
Jaką ilością wody zalewała Pani kawę ?
Rozumiem, że nie mówimy o rozpuszczalnej. Całą te kawe wlewala Pani do mieszanki czy tylko "fusy" ?
Co do oleju kokosowego to rzeczywiście świetnie nawilża ale zauważyłam ze ubrania np. właśnie piżama, nawet po kilku praniach nabiera dość dziwnego, drazniacego zapachu, jakby starego oleju i nie moge sie tego pozbyć, po praniu ubrania ładnie pachną a za dzien lub dwa ten zapach powraca. Reszta ubran jest ok, tylko te narażone na bezpośredni kontakt z olejem nabrały takiego właśnie zapachu.
 
reklama
U mnie takie "zapachowe" preparaty się nie sprawdzają jak fusy po kawie czy mocno perfumowane kosmetyki. Używam olejku bio-oil, przy regularnym stosowaniu widzę efekty co mnie cieszy, a do tego nie ma brzydkiego zapachu i szybko się wchłania więc bez problemu mogę posmarować się przed nałożeniem ubrania.
 
Do góry