reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krostki na buzce . Pomocy

Fado123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
6 828
Dziewczyny, znowu ja :( moja córka od kilku tyg ma na policzkach ,czole i brwiach ,ma czerwone suche chrostki, do tego swedza, byłam u lekarza ,twierdzi że to lojotokowe,dostała maść i fanistil, nic nie pomaga, noce nie przespane, bo tak się biedna drapie ,w dzień to samo ,ja już nie mogę patrzeć jak się męczy, może Wy coś doradzcie ?
 
reklama
Rozwiązanie
N
TYlko jak postepowac w wypadku jak aie karmi mm gdzie sa wytyczne i od 5 miesiaca zalecane 4 butelki na dobe a po 6 miesiacu 3.
Nie patrz na wytyczne tylko na swoje dziecko, ważne by średnio tego mm na dobę było odpowiednio do wieku, plus minus oczywiście. Czy butelek będzie 4/5/6 nie ma znaczenia, bo każdy maluch wypija inne ilości, nie sposób wmusić w dziecko 200ml bo tak jest napisane na opakowaniu skoro da rade tylko 150. Są też sytuacje że dziecko odmawia mleka na rzecz poznanych nowych smaków, co wtedy? Poprostu przemycać w jedzeniu, typu kaszka, jajecznica, placuszki, takie ilości by odpowiadały sredniemu zapotrzebowaniu. Dlaczego to tak ważne? Bo składniki odżywcze z mleka są łatwiej przyswajalne przez dziecko więc...
Pierwsze słyszę by takie zmiany oliwka smarować. To co nakładasz musi pozwalać zmienionemu miejscu oddychac, mieć kontakt z powietrzem. Oliwka do takich rzeczy nie nadaje się. U mnie bpanthen też się nie sprawdził. Dziecko dużo rączkami w buzi grzebie, więc to co nakładasz musi być bezpieczne. Tego typu rzeczy przemywa się woda bądź krochmalem. Niczym innym. Jak koniecznie chcesz jakiś płyn to spróbuj cetaphil do twarzy. Osobiście pozostałbym przy wodzie, a potem jeśli nie zaogni sytuacji to krem bambino koniecznie ten z metalowego pudełka. Spróbuj najpierw na kawałku skórki. Ale skoro mojego syna nie uczulał, a jego uczulalo niemal wszystko, to może i wam pomoże. Będzie rozjaśniał zmienione miejsca, bo ma cynk. I nie boli jak nakładasz go na ranę. A to ważne. I łagodzi świąd. Kiedyś używałam go na ugryzienia komarow
Oki ,dziękuję bardzo 😘
 
reklama
Mojemu synkowi tez sie ciagle robi cos na buzi. Na ciemieniuche na glowce pediatra zalecila masc alantan, a na buzie tez. Pomaga tez krem dla niemowlakow emolium. Moze to tradzik niemowlecy lub przejsciowe problemy niemowlakow. A to moj synek, jest z 15 pazdziernika, wiec jest troche mlodszy od Twojej coreczki.
 

Załączniki

  • XGNV4182.JPG
    XGNV4182.JPG
    165,5 KB · Wyświetleń: 39
Dziewczyny ,nie chce zakładać nowego wątku ,a za bardzo nie umiem znaleźć, jak to jest z tym wprowadzaniem posiłku, chce dac 1 raz marchewke ,ile mogę jej podać?
 
Tez jestem ciekawa jak powinno wygladac rozszerzenie diety bo niedlugo tez bede ja wdrazac. A jaka marchewke planujesz dac jakiego producenta? Mam ksiazeczke z produktami BoboVita i zastanawiam sie czy mozna dawac rozne np BoboVita, Hipp i inne czy tak jak w wypadku mleka jak Bebiko to tylko Bebiko i nie inne.
 
Tez jestem ciekawa jak powinno wygladac rozszerzenie diety bo niedlugo tez bede ja wdrazac. A jaka marchewke planujesz dac jakiego producenta? Mam ksiazeczke z produktami BoboVita i zastanawiam sie czy mozna dawac rozne np BoboVita, Hipp i inne czy tak jak w wypadku mleka jak Bebiko to tylko Bebiko i nie inne.
Producent tu raczej nie ma znaczenia, ja na to nie patrzyłam. Zaczynałam na BoboVicie ale to nie ma znaczenia. Ważne żeby kolejnego dnia podać to samo i obserwować dziecko. Mi lekarz mówił że alergia objawia się dopiero po drugim podaniu alergenu.
 
Pisze zeby zaczac rozszerzanie diety miedzy 17 a 26 tygodniem. Kiedy jest to najbardziej optymalne? Niestety nie dalam rady karmic tylko piersia bo byl po niej glodny, wiec jest glownie na Bebiko choc staram sie tez przystawiac do piersi.
 
Pisze zeby zaczac rozszerzanie diety miedzy 17 a 26 tygodniem. Kiedy jest to najbardziej optymalne? Niestety nie dalam rady karmic tylko piersia bo byl po niej glodny, wiec jest glownie na Bebiko choc staram sie tez przystawiac do piersi.
To raczej indywidualna sprawa. Zalecenia są takie że dzieciom na mleku modyfikowanym rozszerza się dietę w 5tym miesiącu a karmione piersią po 6tym ale ja pierwsze warzywka i owoce dawałam synkowi zaraz po ukończeniu 5tego miesiąca mimo że był i jest na cycu. Lekarz powiedział mi że mogę powoli zaznajomić synka ze smakiem warzyw żeby go zaakceptował. Podaj dziecku raz i zobacz jak sobie z tym radzi, nie ma co się spinać. Jak sama napisałaś widełki czasowe na rozszerzenie diety są dość szerokie więc spokojnie się w nich zmieścisz.
 
Czyli jak moja zaczęła 17 tz ,i jest na mm to moge już zacząć? Lekarka kazał, najpierw warzywa ,potem mięso i gluten, a owoce na końcu, bo mam duże dziecko , aha i jeszcze jedno ile razy dawaliscie mleko ??? Moja je co 3.5 godz po 120 lub 150 ,chciałabym ja przetrzymać ale się nie da ,bo płacze, według schematu to za dużo, w nocy ma przerwę od 20 do 2 lub 3
 
reklama
Czyli jak moja zaczęła 17 tz ,i jest na mm to moge już zacząć? Lekarka kazał, najpierw warzywa ,potem mięso i gluten, a owoce na końcu, bo mam duże dziecko , aha i jeszcze jedno ile razy dawaliscie mleko ??? Moja je co 3.5 godz po 120 lub 150 ,chciałabym ja przetrzymać ale się nie da ,bo płacze, według schematu to za dużo, w nocy ma przerwę od 20 do 2 lub 3
Niby mozesz zaczynac, na początku to są i tak śladowe ilości jedzonka.
Nie wiedziałam o tym że jak dziecko jest duże to owoce dajemy na końcu, nikt mi o tym nie mówił a szkoda bo waga i miara mojego synka, od dawna wykracza ponad jakiekolwiek siatki centylowe. Właśnie je dużo owoców, muszę o tym poczytać lub zapytać lekarza.
Co do ilości mleka to ja niestety nie pomogę bo mój jest nadal na piersi więc nie wiem ile pije. Schematami bym się jednak nie kierowała bo każde dziecko jest inne. Skoro dobrze się rozwija to może tyle akurat potrzebuje. Jeśli to Cię martwi to poradź się lekarza.
 
Do góry