reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótkie wędzidelko

Fajnie macie, że tak wcześnie to zauważono..U nas problemu ze ssaniem nie było..Potem z wymowaa a le słyszałam tylko "Ma czas" , "Tata tez pozno mówił"..Pediatra tez problemu nie robiła..Nawet logopeda nie zauwazyął jak bardzo ono jest krótkie...Wysłała na do laryngologa sprawqdzic uszy bo synek głosny bardzo. I dopiero ona zauważyła, że wędzidełko ma tak krótkie, że mu ciagnie i cud, że wogóle mówi. Zmieniłam logopede i o na to samo, że ma je tak krótkie , ze i tak mówi fantastycznie!!! Miał zabieg na 3 grudni niestety nie odbył sie bo ja miałam cc i terazma 17 czerwca ale juz MUSI miec zrobione o to duzy chłop i dzieci się z niego smieja na placu zabaw. Ma miec je wykonane w szpitalu w znieczuleniu miejscowym własnie nozyczkami a jak nie dostaną sprzetu to laryngolog ciachnie skalpelem. Ale potem to juz w ogole nas zagada ;-)
No i prawda, że czasm można je wywicwiczyc bo ja swoje tez mam krótkie ale wycwiczone.
 
reklama
Tak jak wcześniej wspomniałam mój syn tez ma krótkie wędzidełko . troche sie zaniepokoiłam bo ostatnio to wędzidełko zrobiło się białe . Co to może być, czy Wasze dzieci miały coś podobnego?
 
Tylko, że problem krótkiego wędzidełka nie dotyczy tylko chłopców, a pojawia się równie często i później. (wiem z doświadczenia) teraz tak co do pytania czy to boli - nie, nie boli. Zabiegi w tej chwili są wykonywane nowoczesnymi laserami przynajmniej w Multiclinic Centrum Medyczne. Nie znam wszystkich lekarzy, ale ten z którym miałem kontakt - dr. Kępa naprawdę człowiek, który rozwiązuje problem, nie trzeba się krępować i to dość ważne. Ogólnie jakbyście mieli pytania to najlepiej wyszukać sobie ich przez google i skontaktować się mailowo odpowiadają dość sprawnie, tak właśnie sam nawiązałem kontakt.
 
Do góry