reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak? Ciąża bliźniacza?

A

ania.leszyk

Gość
Witam serdecznie wszystkich

Wyjaśnię swoją sprawę jak najkrócej i poproszę Was o opinie. Być może któraś z Was była w podobnej sytuacji i mi doradzi, a być może nie była, ale też się wypowie i będzie to równie pomocne.

Otóż jestem w ciąży. Do ginekologa trafiłam w 6 tygodniu i miałam pierwsze usg. Ciąża okazała sie mniejsza niż wskazywalby na to pierwszy dzien ostatniej miesiaczki, jednak bylo prawdopodobnie wszystko w porzadku. Lekrz robiac mi usg dlugo sie przygladal, w koncu "zaznaczyl" plod i okreslil termin. Ja wpatrywalam sie w ekran i na tak wczesnym etapie widzialam druga "plamke", ale mniej wyrazna. Jednak tematu nie poruszylam, poniewaz obie byly jeszcze bardzo malutkie. Po jakims czasie dostalam plamienia, trafilam do szpitala. W dniu przyjecia mialam usg i nadal widzialam tam jeszcze "cos" co uroslo. Jednak informacji nie otrzymalam. W dniu wypisu mialam jeszcze jedno usg. Dziecko juz bylo wieksze, ale wtedy i tamtejszy doktor dostrzegl to co cos ja, co tez juz bylo większe, ale nie potrafil zdiagnozowac co to. Staral sie podjechac usg, ale nic to nie dalo. Na poczatku byly to "plamki", ktore byly oddalone od sb. Obecnie stykaja sie, nachodzą? Nie mam pojęcia. W poniedzialek mam wizyte u swojego ginekoga i mam nadzieje, ze w końcu ktos mi odpowie na pytanie, co tam jest. Jednak czuje sie jak na szpilkach i wprost wmawiam sobie wszelkie najróżniejsze scenariusze. Koniecznie potrzebuję kogos kto moze jakos mi doradzi, wyrazi swoją opinię.

Załączam swoje ostatnie usg i proszę o pomoc ☺

Ciąża jest oznaczona jest z lewej strony. Moze niewyraznie, ale moze da sie dostrzec. Z prawej natomiast o polowe mniejsze jest "coś".
10952484_IMG_20180218_133253.jpg
 

Załączniki

  • 10952484_IMG_20180218_133253.jpg
    10952484_IMG_20180218_133253.jpg
    32,9 KB · Wyświetleń: 12 994
reklama
Rozwiązanie
A
Niestety dziewczyny.. Nie udało się, chyba jednak bylo cos nie tak, bo poronilam.. jestem juz po zabiegu i po poerwszej @. Czekam na szanse i zaczynamy z moim M. od nowa.
Dziękuję za odpowiedź ☺

A czy przypadkiem nie jest tak, ze cialko żółte jest na poczatkowym etapie ciazy, a potem tak jakby "zanika". Nie do konca jestem tego pewna, jednak chyba ginekolog wiedziałby, ze to jest ciałko żółte? A tego nawet nie założył. Na obrazach usg innych ciąż nie widzialam czegos podobnego.
 
Ciąża bliźniacza to nie jest. Ja bym obstawiała ciałko żółte, ale no ginekolog to powinien wiedzieć a skoro się zastanawiał to nie mam pojęcia...
Tak mi się wydaje, ale nie jestem lekarzem.
Ciąża bliźniacza na USG wygląda tak:
1519495877-0e7549911ddbc2e7-aaaaaa.jpeg


Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja bardziej zakładałam jakiegoś krwiaka? Bardziej w te stronę.. natomiast te ciąże, to są bliźniacze, ale dwuowodniowe i pewnie tez dwujajowe. Jest jeszcze jendojajowa.
 
IMG_20180224_193220.png
No no, moje tak. Ja jestem teraz w 24tc i wszystko jest okej :). Kurcze szukam jak wygląda ciąża na USG z bliźniętami jednojajowymi...

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom

Gratuluję☺☺☺

To jest jedno ze zdj ciąży blizniaczej jednojajowej, ale wczesny etap.
 

Załączniki

  • IMG_20180224_193220.png
    IMG_20180224_193220.png
    337,4 KB · Wyświetleń: 14 804
reklama
reklama
Do góry