reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak? Ciąża bliźniacza?

A

ania.leszyk

Gość
Witam serdecznie wszystkich

Wyjaśnię swoją sprawę jak najkrócej i poproszę Was o opinie. Być może któraś z Was była w podobnej sytuacji i mi doradzi, a być może nie była, ale też się wypowie i będzie to równie pomocne.

Otóż jestem w ciąży. Do ginekologa trafiłam w 6 tygodniu i miałam pierwsze usg. Ciąża okazała sie mniejsza niż wskazywalby na to pierwszy dzien ostatniej miesiaczki, jednak bylo prawdopodobnie wszystko w porzadku. Lekrz robiac mi usg dlugo sie przygladal, w koncu "zaznaczyl" plod i okreslil termin. Ja wpatrywalam sie w ekran i na tak wczesnym etapie widzialam druga "plamke", ale mniej wyrazna. Jednak tematu nie poruszylam, poniewaz obie byly jeszcze bardzo malutkie. Po jakims czasie dostalam plamienia, trafilam do szpitala. W dniu przyjecia mialam usg i nadal widzialam tam jeszcze "cos" co uroslo. Jednak informacji nie otrzymalam. W dniu wypisu mialam jeszcze jedno usg. Dziecko juz bylo wieksze, ale wtedy i tamtejszy doktor dostrzegl to co cos ja, co tez juz bylo większe, ale nie potrafil zdiagnozowac co to. Staral sie podjechac usg, ale nic to nie dalo. Na poczatku byly to "plamki", ktore byly oddalone od sb. Obecnie stykaja sie, nachodzą? Nie mam pojęcia. W poniedzialek mam wizyte u swojego ginekoga i mam nadzieje, ze w końcu ktos mi odpowie na pytanie, co tam jest. Jednak czuje sie jak na szpilkach i wprost wmawiam sobie wszelkie najróżniejsze scenariusze. Koniecznie potrzebuję kogos kto moze jakos mi doradzi, wyrazi swoją opinię.

Załączam swoje ostatnie usg i proszę o pomoc ☺

Ciąża jest oznaczona jest z lewej strony. Moze niewyraznie, ale moze da sie dostrzec. Z prawej natomiast o polowe mniejsze jest "coś".
10952484_IMG_20180218_133253.jpg
 

Załączniki

  • 10952484_IMG_20180218_133253.jpg
    10952484_IMG_20180218_133253.jpg
    32,9 KB · Wyświetleń: 13 071
reklama
Rozwiązanie
A
Niestety dziewczyny.. Nie udało się, chyba jednak bylo cos nie tak, bo poronilam.. jestem juz po zabiegu i po poerwszej @. Czekam na szanse i zaczynamy z moim M. od nowa.
reklama
U mnie na jednym zdjęciu w 5 tygodniu dwa pęcherzyki - bardzo wyraźne i bez wątpliwości. A na drugim dwie fasolki, chyba 2 tygodnie później. Ale tam gdzie są już fasolki to zdjęcia robione były osobno, bo razem obydwóch lekarz nie mógł złapać, tak żeby były w całości widoczne. Albo było widać jedną, albo drugą :-) daj znać, co wyszło na usg :-)
 

Załączniki

  • 10955048_IMG_20170929_202312.jpg
    10955048_IMG_20170929_202312.jpg
    32,6 KB · Wyświetleń: 430
  • 10955050_IMG_20170909_102904.jpg
    10955050_IMG_20170909_102904.jpg
    31,6 KB · Wyświetleń: 406
Dam znać, co mi powie lekarz jutro. Na szczęście to już. Lekarz, do ktorego chodzę jest dobry, chodzę prywatnie, a kolejki i tak sa i ma bardzo dobrą opinię, a kasuje też nieziemsko. Jednak jak nic mi nie powie, to i tak mam zamiar poszukac jeszcze innego. Odezwe się ☺
 
Wszystko było bardzo ladniw widać teraz. Nawet zrobil tak, ze widzialam z roznych perspektyw, tak jakby 3d, ze "buzke" widzialam. To co bylo na tamtym usg widac zniknelo i mowi, ze nic nie ma. Wszystko rozwija sie w porzadku. Jestem zadowolona i uspokojona, ze nic tam dzidziusiowi w rozwoju nie przeszkadza ☺
 
Wszystko było bardzo ladniw widać teraz. Nawet zrobil tak, ze widzialam z roznych perspektyw, tak jakby 3d, ze "buzke" widzialam. To co bylo na tamtym usg widac zniknelo i mowi, ze nic nie ma. Wszystko rozwija sie w porzadku. Jestem zadowolona i uspokojona, ze nic tam dzidziusiowi w rozwoju nie przeszkadza [emoji5]
Super wiadomosc, zdrówka :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niestety dziewczyny.. Nie udało się, chyba jednak bylo cos nie tak, bo poronilam.. jestem juz po zabiegu i po poerwszej @. Czekam na szanse i zaczynamy z moim M. od nowa.
 
Rozwiązanie
reklama
Dzień dobry wszystkim , mam podobna sytuację jak koleżanka wyżej.. byłam dzisiaj u lekarza jestem w 8 tyg ciazy , niby z maluszkiem wszystko jest dobrze,ale po powrocie do domu wzięłam do ręki moje zdjęcie usg I ta plamka obok zarodka mnie troszkę zaniepokoiła ,mimo że lekarz nic o tym nie wspomniał.. czy któraś z Pań mogłaby mi coś podpowiedzieć, czy jest to powód do niepokoju .. kolejna wizytę mam dopiero za miesiąc.. dziękuję z góry i pozdrawiam
20210917_131402.jpg
 
Do góry