reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

Paulina 1980

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Marzec 2021
Postów
288
Czy te wyniki są prawidłowe

Glukoza na czczo 89 mg/dl norma jest do 99
Glukoza po 1h po 75g Glukozy 176 mg/dl
Glukoza pochodzi po 75g Glukoza 157 mg/dl
 
reklama
No to też mogło mieć znaczenie i to duże. Badając poziom glukozy trzeba ją mierzyć co do minuty. Myślę, że powinnaś zrobić je jeszcze raz. Dziwię się, że tak na odpieprz zrobili to w laboratorium 🙄
Zależy od laboratorium. Tam gdzie je robiłam, to pacjent ma pilnować czasu. Raz trafiłam na kobietę, która między pobraniami po prostu wychodziła i wracała tylko na kolejne pobrania. Więc nie koniecznie musi to być wina laboratorium.
 
reklama
Zależy od laboratorium. Tam gdzie je robiłam, to pacjent ma pilnować czasu. Raz trafiłam na kobietę, która między pobraniami po prostu wychodziła i wracała tylko na kolejne pobrania. Więc nie koniecznie musi to być wina laboratorium.
Mówiliśmy jej w laboratorium że jeszcze 15 minut a one mówiła że to nie przeszkadza. Dziwne to ...
 
Zależy od laboratorium. Tam gdzie je robiłam, to pacjent ma pilnować czasu. Raz trafiłam na kobietę, która między pobraniami po prostu wychodziła i wracała tylko na kolejne pobrania. Więc nie koniecznie musi to być wina laboratorium.
Oczywiście, do tego zazwyczaj w laboratorium o tym przypominają. Chociaż, różne są „praktyki”, bo kilka razy trafiłam na labo, gdzie nie mierzyli glikemii z palca przed podaniem glukozy. Przecież to pacjent odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie badania - postępowanie według wskazówek, bo nikt nie będzie przecież pilnował, czy nie spaceruje albo nie pije wody. Tak samo z czasem. Wartość takiego badania jest zerowa. Bo co lekarz ma uwierzyć na słowo, że pobranie było po krótszym czasie skoro na podpisanym dokumencie stoi 2h? Żenada. Do tego OGTT nie jest przyjemną próbą i nie wiem, czy powtórka będzie wskazana.
 
A można powtarzać badanie krzywej cukrowej
Można. Ja w drugiej ciąży powtarzałam. Bo zamiast trzy punktowej zrobili mi dwu.
Mówiliśmy jej w laboratorium że jeszcze 15 minut a one mówiła że to nie przeszkadza. Dziwne to ...
W takim razie to ewidentnie wina laboratorium. Wg. Mnie 15 minut to dużo i jak najbardziej mogło mieć wpływ na wynik. U nas w lab każą pilnować ci do minuty, wchodzić bez kolejki i nawet jak ktoś jest w środku to babka z "rejestracji" wtedy przerywa i pobiera krew.
 
Można. Ja w drugiej ciąży powtarzałam. Bo zamiast trzy punktowej zrobili mi dwu.

W takim razie to ewidentnie wina laboratorium. Wg. Mnie 15 minut to dużo i jak najbardziej mogło mieć wpływ na wynik. U nas w lab każą pilnować ci do minuty, wchodzić bez kolejki i nawet jak ktoś jest w środku to babka z "rejestracji" wtedy przerywa i pobiera krew.
Minuta jeszcze jest spoko, pewnie u większości się zdarza, ale kwadrans naprawdę ma wpływ na glikemię. I właśnie nie tyle laboratorium, co punkt pobrań.
 
reklama
Do góry