reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

Paulina 1980

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Marzec 2021
Postów
288
Czy te wyniki są prawidłowe

Glukoza na czczo 89 mg/dl norma jest do 99
Glukoza po 1h po 75g Glukozy 176 mg/dl
Glukoza pochodzi po 75g Glukoza 157 mg/dl
 
reklama
Właśnie mam wątpliwości bo według tabeli z laboratorium na czczo jest ok bo norma jest do 99, po 1 godzinie norma jest do 180 czyli ok, zaś po 2 godzinach norma jest do 153 a ja mam 157
W ciąży norma na czczo dla krzywej to 92. Czyli jest „niby OK”, bo to górna granica, podobnie 1h - górna granica i 2h to już wynik „cukrzycowy”. Pewnie lekarz wystawi skierowanie do diabetologa.
 
Mi lekarz powiedział, że nawet jak bedzie przekroczona jedna jednostka to oznacza juz cukrzycę. U mnie na czczo przekroczyło chyba o jedną czy dwie i wystarczyło ograniczyc słodycze i było ok.
 
Kurcze minimalnie mam przekroczone po 2h
Wystarczy o 1 mg/dL. Niektórzy ginekolodzy nawet przy wynikach w normie, ale w górnej granicy kierują do diabetologa. Po pierwsze - nietolerancja węglowodanów pogłębia się z wiekiem ciąży (czyli bardzo prawdopodobne, że z czasem będzie gorzej). Po drugie ten wynik na czczo jest taki bardzo graniczny.
 
reklama
reklama
Kurcze tylko tak sobie myślę że nie minęło 2 h od pierwszego pobrania tylko 1h45 minut, i takie malutkie przekroczenie... Ciekawe co mi lekarz powie, wizytę dopiero mam w środę
No to też mogło mieć znaczenie i to duże. Badając poziom glukozy trzeba ją mierzyć co do minuty. Myślę, że powinnaś zrobić je jeszcze raz. Dziwię się, że tak na odpieprz zrobili to w laboratorium 🙄
 
Do góry