reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier na czczo 93,4 mg/dl

feelthelifee

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2023
Postów
316
Cześć, jestem w 15 tc. Pierwszy wynik glukozy na czczo w ciąży robiłam 25.11 i wynik był 89 mg/dl. Drugi wynik zrobiłam sobie ostatnio przy okazji innych badań 22.12 i wynik 93,4 mg/dl... Początkowo nawet nie miałam świadomości, że wynik jest nieprawidłowy. Moje ostatnie wyniki glukozy przed ciążą to: 90, 94, 92, 88 mg/dl. Lekarz wysłał na krzywą, ale nie mówił, żeby zrobić to pilnie, nie straszył. Czy możliwe, że to tylko jednorazowo podniesiony cukier? Boję się, że chodziłam z tą cukrzycą i że zaszkodziłam w ten sposób dziecku w I trymestrze... Jesteśmy już po badaniach prenatalnych i na USG wszystko było w porządku, czy ewentualne wady mogą się ujawnić w późniejszym okresie? Może ktoś z Was też tak miał?
 
reklama
Cześć, jestem w 15 tc. Pierwszy wynik glukozy na czczo w ciąży robiłam 25.11 i wynik był 89 mg/dl. Drugi wynik zrobiłam sobie ostatnio przy okazji innych badań 22.12 i wynik 93,4 mg/dl... Początkowo nawet nie miałam świadomości, że wynik jest nieprawidłowy. Moje ostatnie wyniki glukozy przed ciążą to: 90, 94, 92, 88 mg/dl. Lekarz wysłał na krzywą, ale nie mówił, żeby zrobić to pilnie, nie straszył. Czy możliwe, że to tylko jednorazowo podniesiony cukier? Boję się, że chodziłam z tą cukrzycą i że zaszkodziłam w ten sposób dziecku w I trymestrze... Jesteśmy już po badaniach prenatalnych i na USG wszystko było w porządku, czy ewentualne wady mogą się ujawnić w późniejszym okresie? Może ktoś z Was też tak miał?
Mógł to być jednorazowy skok, zależy dużo od tego co jadłaś dzień wcześniej na kolacje. Rownie dobrze może to być cukrzyca ciążowa ale odpowiedź da Ci krzywa. Ja na wszelki wypadek zaczęłabym wprowadzać dietę, wyeliminowała cukry i niestety większość owoców na rzecz warzyw, pełnoziarnistego pieczywa itp. Generalnie produkty o niskim indeksie glikemicznym. Ale też nie popadaj w paranoje, na krzywej się wszystko wyjaśni. Kiedy idziesz ?
 
Przed krzywa nie ma co gwałtownie zmieniać nawyków żywieniowych bo wyjdzie zafałszowana. Jak masz skierowanie to zrób ją i zobaczysz co wyjdzie.
 
Z tego co pamiętam to właśnie dzień przed tym ostatnim wynikiem jadłam trochę słodyczy, bo miałam prenatalne i pani doktor zaleciła snickersa żeby dzieciaczek się poobracal. Po powrocie około 15 też wjechał solidny obiad frytki i szarpana wieprzowina w sosie blue cheese. Kolacji już nie pamiętam. Ale mam nadzieję, że to faktycznie te jedzenie dzień wcześniej tak wpłynęło na wynik.
 
Zrób krzywą i zobaczysz. Jednak zawsze warto odżywiać się zdrowo w ciąży 🙂nawet jeśli to jednorazowy skok
 
Zrób krzywą i zobaczysz. Jednak zawsze warto odżywiać się zdrowo w ciąży 🙂nawet jeśli to jednorazowy skok
Staram się, chociaż dopiero od niedawna mam apetyt :) wcześniej całodzienne mdłości i wieczorne wymioty nie pomagały w zdrowym odżywianiu, ale przynajmniej nie chciało mi się za bardzo słodyczy :)
 
reklama
Z tego co pamiętam to właśnie dzień przed tym ostatnim wynikiem jadłam trochę słodyczy, bo miałam prenatalne i pani doktor zaleciła snickersa żeby dzieciaczek się poobracal. Po powrocie około 15 też wjechał solidny obiad frytki i szarpana wieprzowina w sosie blue cheese. Kolacji już nie pamiętam. Ale mam nadzieję, że to faktycznie te jedzenie dzień wcześniej tak wpłynęło na wynik.
No właśnie o to chodzi z tą cukrzycą, że jak źle zjesz, to cukier będzie wysoki. Nawet po niezdrowym jedzeniu cukry powinny się wyregulować. Dlatego tak jak wyżej dziewczyny napisały - nie zmieniaj nawyków przed krzywą, by nie fałszować wyników.
 
Do góry