reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier na czczo

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 393
Cześć, jestem na samym początku ciąży 3t3dni, lekarz jeszcze nie widzi ciąży w USG. Byłam na wizycie, bo wyszedł mi wysoki cukier na czczo -98. Zawsze wyniki miałam bardzo dobre, zarówno w pietwszej ciąży, jak i poza ciąża. Lekarz mówi, że badanie do powtórki bo jak nie ma potwierdzonej ciąży, to nic nie zrobimy, mam przyjść 15.01 Na wizytę i jeśli potwierdzimy ciążę i glukoza znów będzie wysoka, to wtedy zrobimy test nietolerancji glukozy.
W necie się naczytałam, że wysoki cukier w 1 trymestrze może powodować powazne wady rozwojowe i jestem przerażona. Czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja? Co robić?
 
reklama
Ja tak mialam w drugiej ciazy poszlam do diabetologa prywatnie przed potwierdzona ciąża. Kazal zastosowac diete potwierdzic ciaze i zrohic wtedy obciążenie. 98 to nie jest az tak zly wynik nie panikuj. Na pewno musisz pilnowac jedzenia zeby nie skalal ci on mocno bo i tak na poczatek diabetolog zaleca diete. Mimo cukrzycy mój syn urodzil sie zdrowy z dobra waga a cukry z rana miewalam ponad 100.
 
Dziękuję za odpowiedź. Taki mam plan - wprowadzić dietę.
Czy jest sens kupić sobie samemu glukometr w aptece?
Do diabetologia nawet prywatnie się za szybko nie dostanę chyba dopiero po Nowym Roku. :(
 
Przede wszystkim się nie stresuj bo stres podnosi cukier, możliwe że szłaś na badanie zestresowana bo ciąża i cukier poszedł w górę.
Wiem wiem, łatwo mówić...
Może jakieś ćwiczenia relaksacyjne, joga?
Spróbuj się zdrowo odżywiać, troszkę poćwiczyć, ćwiczenia dla ciężarnych żeby nie przesadzić. Lekka dieta, zdrowe przekąski, sprawdź sobie co ma niski indeks glikemiczny.
Wynik nie jest zły, także głowa do góry i wszystko będzie dobrze
A i nie czytaj za dużo internetu bo na pewno wiesz jakimi diagnozami się to kończy..
Miałam cukrzycę ciążowa i to później wykryta, bo nie wiedziałam że jestem w ciąży do 6tyg, mam zdrowe dziecko.
Nie martw się na zapas
Powodzenia
 
Glukometr chyba na tym etapie bezsensu kupować, chyba że Cię to uspokoi. Jeżeli robisz prywatnie badania to z drugiej strony może taniej wyjść bo prawdopodobnie krzywa będziesz mogła sama wykonać, a nie płacić za każde badanie osobno. Ale może się okazać, że to był jednorazowy skok glukozy ze stresu właśnie, a na następnym badaniu będzie ok.
 
Nie glukometr za darmo dostaniesz i recepte na paski teraz pilnuj przerw pomiedzy posilkami i dieta
Dziękuję za odpowiedź. Taki mam plan - wprowadzić dietę.
Czy jest sens kupić sobie samemu glukometr w aptece?
Do diabetologia nawet prywatnie się za szybko nie dostanę chyba dopiero po Nowym Roku. :(
 
Przede wszystkim się nie stresuj bo stres podnosi cukier, możliwe że szłaś na badanie zestresowana bo ciąża i cukier poszedł w górę.
Wiem wiem, łatwo mówić...
Może jakieś ćwiczenia relaksacyjne, joga?
Spróbuj się zdrowo odżywiać, troszkę poćwiczyć, ćwiczenia dla ciężarnych żeby nie przesadzić. Lekka dieta, zdrowe przekąski, sprawdź sobie co ma niski indeks glikemiczny.
Wynik nie jest zły, także głowa do góry i wszystko będzie dobrze
A i nie czytaj za dużo internetu bo na pewno wiesz jakimi diagnozami się to kończy..
Miałam cukrzycę ciążowa i to później wykryta, bo nie wiedziałam że jestem w ciąży do 6tyg, mam zdrowe dziecko.
Nie martw się na zapas
Powodzenia
Na pewno jechałam trochę zestresowana. Moja mama uważa, że to też przez to, że mylam zeby przed badaniem.
 
reklama
98 to już cukrzyca ciążowa. Powinnaś dostać od razu glukometr od diabetologa i wprowadzić dietę. Jeśli nie byłaś i diabetologa to idź, chociażby prywatnie. Ja miałam zdiagnozowana cukrzycę przy jednorazowym wyniku 92 i dobrze że poszłam do specjalisty na własną rękę (gin nie widział problemu) bo potem z cukrem było tylko gorzej, im starsza ciąża tym bardziej szalał. Pod koniec miewałam rano po 110, po posiłkach czasem za dużo, skończyło się na insulinie. Więc działaj.
 
Do góry