reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

książki

Rozwiązania
0
Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu, ale chciałam spytać jakie książeczki polecałybyście 8latkowi :-)
Synek mojej koleżanki ogólnie nie lubi czytać ani książek ani nawet komiksów (szybko mu się nudzą), a popełnia karygodne błędy w układaniu zdań oraz w pisowni... Na razie dyslekcja i dysortografia jest wykluczona...
Może podacie mi jakieś pozycje, które mogłabym Mu podsunąć :-)

Pozdr. ;-)

reklama

Joanna73

uzależniona od BB
Miasto
gdzie diabeł mówi dobranoc
Rozwiązania
0
Witaj !Ja mam podobny problem,ale myślę ,ze prędzej czy póżniej mój syn weżmie przykład z mamy która nałogowo czyta .Ja polecałabym taką serię ,mojemu synowi się podoba tj:"Koszmarny Karolek "autor :Franceska Simon Jest kilka części ,duże litery ,prosta fabuła ,"Mikołajek "Sempe i Goscinny .Myślę ,ze na początek poproś w bibliotece o coś zachęcającego albo wybierz się się z koleżanką i synem do biblioteki ,Ja z dziećmi byłam ,trafiłam na fajną pania ,Wojtek zarzekal sie ,ze i tak nic nie pożyczy a wyszedł z dwoma książkami .Mimo ,ze na początku oglądal tylko ,zaczyna czytac .Nic na siłę ,nie musi od razu przeczytac wszyskiego co mu podsuniemy .Powodzenia życzę i cierpliwości .:)

tulipanek

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Jezeli dziecko popelnia takie bledy jezykowe to moim zdaniep powinien zaczac od troszeczke latwiejszej lektury,bo Mikolajek jest pisany dosc specyficznym jezykiem i moze byc ciezko na poczatku.Jutro napisze tytuly ksiazek ,ktore kupilam mojemu synkowi i ktore przekonaly go do czytania.Bledy robil rowniez,bo mieszkamy zagranica i byl okres,ze skupial sie na nauce obcego jezyka,czego skutkiem byly wlasnie bledy.Teraz nie chce wchodzic do jego pokoju ,bo spi i zanim wygrzebie te ksiazki to sie obudzi.Sa jednak ksiazki,ktore przekonaja go do czytania,dzieki czemu zacznie unikac powoli bledow.U naszego synka to sie sprawdzilo.

arabica

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Może warto spróbować z elektroniczną formą książek? Dzieci uważają komputer za coś bardzo atrakcyjnego, przyciąga je, więc może pokazać, że niesie ze sobą coś więcej, niż tylko krwawe gry komputerowe i bezcelowe serfowanie po sieci? Przy odpowiednim, wypośrodkowanym podejściu można przekazać dziecku na drodze elektronicznej wartości, wpłynąć na jego rozwój. Ja widziałam kiedyś na goneta.net książki dla dzieci: "Zuzie na bezludnej wyspie" i "Tomkowe historie". Mnie bardzo się podobały, odebrałam je jako bardzo kolorowe i przepełnione radością i ciepłem, choć przyznam, że to nadal perspektywa dorosłego;) Wydaje mi sie, że zawsze można spróbować:)

Rozwiązania
0
ja też proponuje książki w wersji elektronicznej, audiobooki, ebooki i tym podobne, napewno bedzie to dla dziecka forma bardziej atrakcyjna, łatwiej bedzie je zachecić i zaciekawić, znajdziesz wiele takich książek tutaj

Izabelinda

Mama Dominisia i Patrysi
Miasto
Gdynia
Rozwiązania
0
Mój synek wciągnął się mocno w "Braci Lwie Serce", teraz czyta "Puc, Bursztyn i goście"... I faktycznie odkąd czyta codziennie co najmniej pół godziny to robi o wiele mniej błędów ortograficznych, używa dość zróżnicowanego słownictwa jak na swój wiek... Dlatego polecam czytanie :tak:

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry