reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kształt główki dziecka

malheureux

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2017
Postów
32
Witajcie. Mam 5,5 miesięcznego synka i ostatnimi czasy obserwuje kształt jego główki. Wydaje mi się ze z prawej strony ma troszkę bardziej płasko bo w sumie częściej śpi na prawej stronie. Na pierwszy rzut oka to nie jest to widoczne w ogóle, nikt mi nigdy nie powiedział ze moje dziecko ma niekształtna główkę, mąż uważa że fiksuje. Ale gdy stoję z dzieckiem przed lustrem to wtedy jest to bardziej widoczne. Czy lustro przełamuje? Niby widok rzeczywisty jest ważniejszy, no ale syn za jakiś czas jak będzie starszy to będzie siebie widział tylko w lustrze ewentualnie na zdjęciach. Czy któraś z was też coś takiego zauważyła? Bo jak ja patrzę na synka to po dokładnym przeglądaniu się jakaś nierówność widać no ale nikt nie ma idealnie symetryczne głowy czy twarzy. Co o tym sądzicie czy widok w lustrze może się aż tak różnic?
No i jak ewentualnie skłonić syna do spania na lewej stronie? No bo śpi z rączkami do góry i nie wiema czy mu coś poukładać i jak no i czy prawie pół roku to czy nie jest za późno?
 
reklama
witaj. To częste zniekształcecnie. Jest jeszcze czas na poprawę kształtu główki :) Porozmawiaj z fizjoterapeutą.
dobrze ze zwróciłas na to uwagę zanim zacznie byc bardziej widoczne
Mozesz tez poczytać o specjalnej poduszce ortopedycznej na zniekształcenia (nie moge tu podac nazwy)
 
Ja mieszkam we Francji i tu niemowlęta musza spać na plecach. Z tego powodu maja płaskie główki. Lekarz mi powiedział ze wszystko się unormuje gdy dziecko będzie się obracać i samo zmieniać pozycje. Trochę mnie martwiło takie podejście. Teraz często słyszymy "ładna główka".

A dawniej układało się niemowlęta, podkładali coś żeby wymusić zmianę leżenia.

Oczywiście porozmawiaj z lekarzem. Pisze ci tylko ze to nie tragedia.
 
On śpi na plecach ale od niedawna obróci się na bok troszkę. Jak obserwuje to na lewej stronie tez sie obraca no ale na prawej tez i to chyba jakos czesciej. Idę na szczepienie na początku lutego i pogadam z pediatra.
 
Jeśli bardzo Cię to nie pokoi to skonsultuj się z lekarzem/fizjoterapeutą. Postaraj się również przekładać synka na lewy bok oraz możesz kupić specjalną ortopedyczną poduszkę na zniekształcenia. Przeważnie główka kształtuję się do roku czasu ;)
Pozdrawiam
 
Jeśli bardzo Cię to nie pokoi to skonsultuj się z lekarzem/fizjoterapeutą. Postaraj się również przekładać synka na lewy bok oraz możesz kupić specjalną ortopedyczną poduszkę na zniekształcenia. Przeważnie główka kształtuję się do roku czasu ;)
Pozdrawiam
Npewien czy jest jakieś potrzebne specjalne poduszki to się wszystko uksztaltuje inni wymyślają jakieś problemy wyolbrzymiaja to nie jest nic takiego do roku czasu z rosnącym dzieckiem główka będzie normalna...mam 2 dzieci to wiem obecnie 2 córka jak była mniejsza to miała plaska z tylu główkę teraz 8 miesiąc leci i kształt się zmienił...
 
Witajcie. Mam 5,5 miesięcznego synka i ostatnimi czasy obserwuje kształt jego główki. Wydaje mi się ze z prawej strony ma troszkę bardziej płasko bo w sumie częściej śpi na prawej stronie. Na pierwszy rzut oka to nie jest to widoczne w ogóle, nikt mi nigdy nie powiedział ze moje dziecko ma niekształtna główkę, mąż uważa że fiksuje. Ale gdy stoję z dzieckiem przed lustrem to wtedy jest to bardziej widoczne. Czy lustro przełamuje? Niby widok rzeczywisty jest ważniejszy, no ale syn za jakiś czas jak będzie starszy to będzie siebie widział tylko w lustrze ewentualnie na zdjęciach. Czy któraś z was też coś takiego zauważyła? Bo jak ja patrzę na synka to po dokładnym przeglądaniu się jakaś nierówność widać no ale nikt nie ma idealnie symetryczne głowy czy twarzy. Co o tym sądzicie czy widok w lustrze może się aż tak różnic?
No i jak ewentualnie skłonić syna do spania na lewej stronie? No bo śpi z rączkami do góry i nie wiema czy mu coś poukładać i jak no i czy prawie pół roku to czy nie jest za późno?
Przewieś lub zawieś zabawki na drugą stronę łóżeczka, główka automatycznie zacznie częściej się przekręcać w drugą stronę. Zwyczajnie spraw by ta strona łóżeczka była bardziej atrakcyjna.Przestaw też łóżeczko by dziecko patrząc na Ciebie i będąc brane na rączki było z tej równej strony a nie płaskiej. Więcej też podchodź np. do wózka czy maty z tej drugiej strony. Dziecko wyrobiło sobie ulubioną stronę, co może nie tylko skutkować płaską główką ale również wytworzyć asymetrię u dziecka. Daruj sobie ''specjalne'' poduszki których pełno na allegro - one dodatkowo przyczyniają się do pogłębiania wady główki ponieważ zapamiętują kształt główki na stronie na której najczęściej leży dziecko - w tym wypadku powodującej asymetrię. I nie martw się,przy zachowaniu tego co napisałam główka dziecka sama się w końcu wyrówna. Przerabiałam to z dwójką dzieci pod czujnym okiem neurologa :) Ale z innej przyczyny :)
 
Witajcie. Mam 5,5 miesięcznego synka i ostatnimi czasy obserwuje kształt jego główki. Wydaje mi się ze z prawej strony ma troszkę bardziej płasko bo w sumie częściej śpi na prawej stronie. Na pierwszy rzut oka to nie jest to widoczne w ogóle, nikt mi nigdy nie powiedział ze moje dziecko ma niekształtna główkę, mąż uważa że fiksuje. Ale gdy stoję z dzieckiem przed lustrem to wtedy jest to bardziej widoczne. Czy lustro przełamuje? Niby widok rzeczywisty jest ważniejszy, no ale syn za jakiś czas jak będzie starszy to będzie siebie widział tylko w lustrze ewentualnie na zdjęciach. Czy któraś z was też coś takiego zauważyła? Bo jak ja patrzę na synka to po dokładnym przeglądaniu się jakaś nierówność widać no ale nikt nie ma idealnie symetryczne głowy czy twarzy. Co o tym sądzicie czy widok w lustrze może się aż tak różnic?
No i jak ewentualnie skłonić syna do spania na lewej stronie? No bo śpi z rączkami do góry i nie wiema czy mu coś poukładać i jak no i czy prawie pół roku to czy nie jest za późno?
Miałam taki problem z synem do tego stopnia, było widać zniekształcenie glowy z jednej strony ze chcialam glupia jakies kaski kupować na takie rzeczy. Lekarz mowil rodzinny ze to sie unormuje ale bardzo dlugo nie widzialam zadnej poprawy wrecz przeciwnie.. Jak zacząl chodzić, biegac, skakac glowa zaczela sie bardzo po malu zmieniać. Teraz juz nawet o tym nie pamietam. Syn ma 4.5roku i idealną glowke.
 
reklama
Miałam taki problem z synem do tego stopnia, było widać zniekształcenie glowy z jednej strony ze chcialam glupia jakies kaski kupować na takie rzeczy. Lekarz mowil rodzinny ze to sie unormuje ale bardzo dlugo nie widzialam zadnej poprawy wrecz przeciwnie.. Jak zacząl chodzić, biegac, skakac glowa zaczela sie bardzo po malu zmieniać. Teraz juz nawet o tym nie pamietam. Syn ma 4.5roku i idealną glowke.
Czy naprawdę główka się wyrównała mi też pediatra i rehabilitant mówił że to samo się wyrówna ale trochę się boje ze tak nie będzie
 
Do góry